Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC összerakás? Alapanyagok?

PC összerakás? Alapanyagok?

Figyelt kérdés
Egy gépet akarok teljesen home-made összerakni. A probléma, hogy nem vagyok nagyon képben, hogy miből milyen kéne. Annyival vagyok tisztában, hogy az alaplap a legfontosabb, arra építünk. Szóval az érdekelne, hogy milyen alap kéne mondjuk ddr3-as ramhoz, meg, hogy erre cakk-pakk rálehet-e építeni mindent. Bocs, hogy 'fullba tolom a kretént', de ez most egy felindulás, ahogy szétnéztem vaterán, és érdekelne is a dolog. Szóval ja, tanácsokat kérnék, hogy kezdjek hozzá.

2017. jún. 20. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az alaplapon, a tápon és házon én nem spórolnék.
2017. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A házból szerintem nem kell nagy ügyet csinálni. 10 éve még sehol nem voltak alsótápos házak, legtöbben a Codegen csodákat vették, általában 1db hátsó kifújó ventivel, a gépek fogyasztása is hasonló volt mint ma.


Egy alsó kategóriás gamer gépbe azért egy Zalman ZM-T házat tennék, ami kb. 7k, hacsak nincs otthon valami házad.


Tápnak hosszútávra Be Quiet System Power 8 400W, ami 14k. Olcsóbban hardveraprón néznék, Chieftec CTG-400-500W, vagy FSP APN-350W-450W. Ezeket ki lehet fogni olcsón és megbízhatók.


Proci G4560, ami kb. 18k, ennél jobb nincs a kategóriában.


Ramnak pl. teamgroup elite ddr4 2400 1x8gb, ami szintén kb. 18k.


Egy alaplap, pl. Gigabyte B250M-DS3H, jó áron kb. 21k.


HDD-nek 1Tb Toshiba 32Mb, 12k, vagy hardveraprón esetleg nézel 2,5coll SSHD-t, akár 500/1000gb méretben.


Vga az már húzósabb, én GTX-1050Ti 4Gb kártyát vennék hardverapróról, néhányan árulnak újonnan garival 40k környékén. Olcsóbban RX-460 4gb éri meg, de legalább 20%-al legyen olcsóbb a 1050Ti-nél.


Ezzel minden játékot futtathatsz fullhd-ban.

2017. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12.

Csak amikor a ház rezonál, horpad, nem szellőzik akkor meg jön ide kérdezni.Én egy Raijintek Arcadia alá nem adnám.

2017. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szellőzés kábelelvezetés és ventik kérdése.


AIO Bohemian II USB 3.0 házról személyes tapasztalat, hogy tökéletes (5k). Van hátsó kábelelvezetés, felsőtápos, ezáltal belépő gamer és irodai gépnek jó. Van lehetőség alsó 12cm és hátsó 9,2cm ventinek, ezekkel gond nélkül közepes gamer háznak is megfelel.


Volt Modecom Mini Trend házam is (6k), abban nincs lehetőség alulra ventit tenni, ezáltal rosszabb az AIO-nál, de azzal sincs semmi gond azt régebben vettem.


Arcadia házam is volt, nem tetszett merttele van lyuggatva, ezek a kis mATX házak sokkal jobbak.


Alsótáposban ezért szeretem a Zalman ZM-T házakat, van azért 1db gyári venti hátul és mindössze 7k.


Ha valami rezonál, újjal ki kell tapintani hol és mikor hagyja abba, meg kell húzni egy csavart és kész. Nem jellemző a rezonancia egy összeszerelt háznál.


Horpadni meg mitől horpadna? Az Arcadia is tök könnyű de nem kell ráülni, bár azt is kibírná.

2017. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyjából ezek okésak. Maradék: a hang. Azt a hűtő, vagy a ház befolyásolja? Hallottam már, olyat, hogy a házban van rossz helyen a hűtő foglalata és nem kap levegőt meg balblabla..
2017. jún. 21. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!