Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel HM75 chipsettel...

Az Intel HM75 chipsettel kompatibilis az i5-2540m processzor?

Figyelt kérdés

2017. jún. 21. 18:51
 1/4 anonim válasza:
Igen
2017. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vettem egy Samsung NP300E5C-A09US nevezetű laptop alaplapját előtte meg egy i5-2540m cpu-t. Összeraktam, de a chipset akkor is kikapcsolja 30 perc múlva a gépet, mint a HM70-es alaplappal! Nem tudom mi a baja!
2017. jún. 21. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát túlmelegszik. Ha már elindul a géped és működik vele akár 2 percig is akkor a chipset és a processzor rendben vannak egymással. Indíts el valami hőmérő alkalmazást. Pl a speed fan is mutat hőmérsékletet, általában 90-99foknál leold a hővédelem és lekapcsol a gép.
2017. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hőmérséklettel nincs gond! Kipróbáltam úgy is, hogy nem nyúltam a géphez. Úgy nem ment feljebb 50°C-nál, de úgy is kikapcsol. Megnéztem neten, hogy ezt az alaplapot (laptopot[NP300E5C-A09US]) milyen procikkal árulják és meglepődve néztem, hogy i3-3110m a leggyakoribb! Tehát újra a kérdésem de kibővítve: A 2. gen cpu-t engedi 30 percnél tovább működtetni egy HM75-ös chipset? Intel oldalán 3 hónappal ezelőtt még a HM75 és a HM77 is szerepelt a kompatibilitási listán, de ma már csak a HM65 és további 6. sorozatú chipset van. Most akkor hogy is van ez? Az intel volt olyan mocsok, hogy ha valaki upgradel egy alaplapot, de a chipset és a foglalat és egyéb más dolog jó, akkor muszáj procit is cserélni? Ez akkora kö....ség! Így visszatettem az öreg B960-as procimat azzal meg jó! Várom az ötleteket, hogyan lehet downgradelni a chipsetet HM65-re.
2017. jún. 21. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!