Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
100000-250000 Ft keretek között szeretnék venni egy laptopot. A márka nekem teljesen mindegy, csak az számít, hogy jó minőségű legyen. Milyen laptopot ajánlatok?
2017. jún. 23. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy eléggé széles skála. Mire kell? Otthoni felhasználás, mint net, film, zene, office, vagy játék is legyen?
2017. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Internetezésre. Zene hallgatás, film és videó nézésre.
2017. jún. 23. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 150.000 Ft-nál többet nem kell akkor költeni erre a célra. Bár megoszlanak a vélemények, hogy ki milyen hardvert szeretne a gépébe, de szerintem 4GB RAM-nál, közepes i5-ös procinál nem kell több. Talán 8GB RAM nem árt, de a laptop memóriák bővíthetők később, vagy ha nagyon tutira akarsz menni, akkor a vásárlás előtt kérsz még bele +4GB RAM-ot.


Ez pl. a célnak bőségesen megfelel szerintem:

[link]


4GB RAM, ami bővíthető, egész jó proci, 1920 x 1280 felbontás. Bár a HDD nem túl nagy, 500GB, de ha nem vagy egy nagy adat tárolós, akkor bőven elég.


Dell, HP, Lenovo, nem rosszak ezek a gépek. Asus sem rossz, csak sajnos nekik ebben az árfekvésben nem olyan jók a gépeik, legalábbis a hűtést, anyagfelhasználást tekintve. X-es szériáról van szó.


250-ért én már nem vennék laptopot, de még 200-ért sem. Kivéve, ha a munkám nem indokolja, hogy erős legyen a vas. Mert ennyiből mindennel együtt egy ütős asztali gépet össze lehet rakni, ami fényévekkel jobb, mint a hasonló árfekvésű laptopok.

2017. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a választ!
2017. jún. 24. 07:54
 5/7 anonim válasza:

Asus N széria, Lenovo Ideapad 500 és fölfelé...


Mindenképp 8gb ram legyen és i5-i7 cpu, kétmagos elég bőven és az jóval kevesebbet fogyaszt mint a négymagosak.

Valami alap videogyorsító legyen azért benne de ha nem játszol igazából mindegy, azért photoshop szokta szeretni.

2017. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az előző vagyok, rosszat írtam, Asus N helyett K széria, az N az már egy drágább kategória.


A hp 250 az a legalsó kategória, minden kivan spórolva kijelző, touchpad, kamera, anyaghasználat stb a lehető leggyengébb benne. Akkor inkább a Pavilion széria az egy fokkal jobb.

2017. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked a K szériából ezt érné megvenni, laptopszalonnál 166.000 Ft, kérsz még bele 4GB RAM-ot és úgy 177-re jössz ki.

[link]


Aztán ott van a többi:

[link]


Persze ott van ez is, 8GB RAM, GTX 950M, csak ebben a RAM DDR3 1600Mhz, a másikban meg DDR4 2133Mhz.

[link]


Mivel neked nem szempont a játék, így a 950M-re nincs szükséged, viszont a DDR4 memóriával jobban jársz még akkor is, ha veszel +4GB RAM-ot, és még mindig egy tízessel olcsóbban jössz ki.


Aztán persze ott van az az alternatíva is, hogy ugyanezt (dedikált GPU nélkül) asztali gép esetében 100.000 Ft-ból kihozod. A beugrószinten mozgó Pentium G4560 kb. 20.000 Ft, és többet tud, mint a laptopban lévő i5 6200U vagy i7 6500U. Na nem fényévekkel jobb, de a benchmarkos oldalak valamivel erősebbnek hozzák ki.


Nyilván a 100.000 Ft nem tartalmazza a monitor és egyebek árát, de egy fullhd monitorral, billentyűzet egér kombóval és hangszóróval is épp hogy a 150.000 Ft-os keret fölé csúsznál.


Mindegy, ez már a te döntésed, hogy mennyire fontos a mobilitás, mert nagyjából ennyi írható egy laptop javára. Az Asus K széria az egy jól sikerült vonal, fémház, jobb hűtés, mint az X széria, stb. Azzal nagyon nem lősz mellé. 8GB RAM, 940M, egy közepes i5-ös proci, azzal még tényleg játszani is lehet, nem túl gépigényes játékokkal.

2017. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!