Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális jelenség egy vadi új...

Normális jelenség egy vadi új 300 ezres komoly laptopnál, hogy csak 50 percet bír az aksija?

Figyelt kérdés

Ezen ledöbbentem, hát a 2014-es és kb napi 20 órát használt régi gagyi laptopom is bír még mindig kb 3 órát hálózat nélkül, erre meg ezt most vettem, azóta elvileg fejlettebbnek is kéne lennie a technológiának, 6 cellás Li-aksi, és megdöbbenésemre max 50-55 percet bír.


(és természetesen, ugye a vásárló csak addig érdekes, amíg rá nem sóznak vmit, ugyanis addig napi szinten rágták a fülemet, mióta megvettem, és írtam nekik a panaszaimat,m hogy pl még hiányosan is küldték a laptopot, naná hallani se akarnak semmiről és még csak nem is válaszolnak, telefont nem vesznek fel > na ennyit a háztól házig fantasztikusan hangzó 2+1 év garanciáról...)


Szóval most ez így normális és hagyjam, a fenébe vagy igen is cirkuszoljak h cseréljék ki?


2017. júl. 1. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen laptop ez? Ha valami gémer akkor ne csodálkozz, sokat fogyasztó hardver és kis akksi.
2017. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha van benne dedikált vga, nincs mit csodálkozni, nagy akksinak nem maradt hely, sokat is fogyaszt, állítsd át alaplapi vgara, ha át lehet.
2017. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg az akku állapotát!

pl. AIDA64 is kiírja. (Számítógép -> Enerigagazálkodás)

[link]

[link]

2017. júl. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos normális. Minél drágább egy laptopp annál komolyabb cucc van benne az meg egyre több áramot igényel és sajnos ahogy ez a telefonoknál is látható csak az aksi teljesítménye nem tudja tartani a lépést a fejlődéssel amit plusz visszavet az hogy a samsungnál ugye felrobbantak a gyári aksik a telefonba ezért nem is erőltetik a nagyobb és erősebb aksikat.
2017. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi, hát akkor ez elég szomorú. mert nekem meg sokszor kellene csak aksis használattal ...

Igen, elvileg gamer, és minden elég jó benne, na de azt gondoltam h ezzel párhuzamosan akkor az aksi is jó benne, aztán mégse. Értem én, csak hát így nem sok értelme van, a hordozhatóságon kívül ...

2017. júl. 1. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Az erső hardverű notebook -nál az akku sajnos nem sokat bír.

Nekem 6~8 órát bír a notebook, de nem egy Gammer.

Pentium G sorozatának U jelzésű CPU, ami kimondottan energia takarékos, annyira hogy passzív hűtés mellet se melegszik!

2017. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát igen ... én is most megvettem ezt a fantasztikus minőséget, 4 magos meg minden ami kell (6700HQ), mert már nem bírtam a másik lassúságát, de ha ez ilyen, még visszasírom. az is hasonló lehetett, bár már meg nem mondom pontosan a típust.
2017. júl. 1. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz benne az akksi, az alkatrészek fogyasztanak benne nagyon sokat. Nem tudom, hogy nem lehet erre gondolni, nagyobb teljesítményhez több energia kell.
2017. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolnának rá csak az aksi nem fejlődik olyan gyorsan mint a többi hardver fogyasztása. Lásd okostelefonok.
2017. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!