Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékok futtatására mien...

Játékok futtatására mien winchestert ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hatalmas a választék 3,5" winyók között ezért kérek segítséget. Megbízható adathordozót keresek és sajnos a WD-ban már sokat csalódtam.A legmegbízhatóbb márka a Hitachi de azt drágának tartom. Toshibára gondoltam mivel a 2. legmegbízhatóbb márka a Backblaze tesztjei szerint.

Magas Rpm legyen inkább vagy több chace hogy az optimális eredményt elérjük minimális tulmelegedési illetve instabilitasi problémák nélkül.

Tárhelyben max 1 terrásra gondoltam de az 500 Gb is bőven megteszi.

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 1. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Magas RPM sokkal többet számít, pl. játékok telepítése közben. A cache csak addig gyorsít, amíg el nem fogy, ami a jobbaknál is bekövetkezik pár másodperc alatt. Egy-egy játék telepítése meg igen hosszúra nyúlhat manapság.


500 giga semmire nem lesz elég, ha belegondolsz, hogy 50-100 gigára híztak manapság a játékok, és ez a 4k konzolok miatt még fokozódni fog. Vannak jó 3 TB-os vinyók 20-25 körül, ennél ne add alább szerintem.

2017. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, Toshibánál pont 2TB-nál kezdődnek a 64Mb cache-el rendelkező modellek, viszont 18k körül kapnál ilyet (7200 RPM), ami szerintem nem rossz vétel.

Ami a Hitachit illeti, az olcsó modelljeik kivétel nélkül 32-esek.

Ha számít a takarékosság, 500 gigást ne vegyél, nagyon túlárazottak.

2017. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Esetleg Hibrideket nézd meg.

SSD és HDD kombinációja.

2017. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mien márkát ajánlasz?
2017. júl. 1. 11:15
 5/10 anonim ***** válasza:
500 giga szerintem elég egy értelmes ember számára. Eleve nem mindenki játszik 4 k-n és gépeknél alapból adott az új játékoknál így itt nem lesz plusz textura pack. Az 500 gigás hdd-re ha csak 50 gigás játékokban gondolkodunk akkor is legalább 7 játék felcsapható úgy hogy azért legyen még helyünk , de ki az a hülye aki 7 játékkal játszik egyszerre , mikor az online multi player korszakát éli a világ és a legtöbb ember 2 játéknál többel nem játszik és átlagban azok az ismert játékok nem érik el az 50 gigát ha nem jóval kevesebbek , pl cs go , dota , lol , de ha meg elérik akkor sem fog 7 online játékkal játszani egyszerre .
2017. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Ez oké, csak majdnem annyit kérnek az 500 gigásért, mint a kétszer akkoráért.
2017. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
a gyorsaságért mindig többet fizetsz . A gyorsabb 500 gigás lehet egy árban egy lassabb 1 terrás hdd -vel. De a kérdés arra vonatkozik , hogy gyorsat szeretne. Ezen az elven mondjuk vehetne a kérdező egy 120 -250 gigás ssd-t is amin a játékok programok futnak .
2017. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
egy normál hdd mellé persze.
2017. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fecóka2 ***** válasza:
44%

Szia!


Tapasztalatom szerint a 240G-s SiliconPower vagy a Kingston is tökéletes a jelzett célra. Mellé tárnak egy WD Green 2T-t tennék. Ha SSD-ből fürgébbet szeretnél akkor meg Samsung Pro-k játszanak.


üdv.


Fecóka


u.i.: Ha konkrét cég megjelölést szeretnél akit ajánlanék, írj privit. Mert itt megesz a moderátor ha ki merem írni kit javasolok.

2017. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és sokat segítetettek.Régi vágású vagyok és többen is használjuk a gépet főleg régi játékokat játszunk a nosztalgia kedvéért :D Valahogy jobban bejönnek a régi játékok hangulata (Spore ,Black and white,Gta San Andreas,Sims3) A Gta a Sims3 megköveteli a jó merevlemezt hiszen ezekkel nem 1 órára ülsz le játszogatni és sajna WD vinyók nem bírják kettő ment tönkre úgy hogy volt rajtuk egy csomó más fontos adatom is.Túlmelegedést tapasztaltam első körben majd jött a windows particióhelyreállító hülyesége majd a kisebb adatvesztések (egy egy kép ,ikon)végül szektorhibák majd az utolsó periódus mikor a winyó úgy leáll mintha kihúznád a tápból és ez önmagában foglalta a rendszerfagyást. ):(
2017. júl. 2. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!