Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Mennyi a valószínűsége, hogy a gépem meghibásodik néhány áramszünettől?

Figyelt kérdés
Mostanában viszonylag sok áramszünetünk volt. 2-t az EON intézett, 2 a tűzhelyünk miatt, 1 pedig ma amikor apa az akváriumnál állítása szerint a levegőztetőt, vagy a hosszabbítót dugta épp be (érdekes miután visszakapcsoltuk az áramot és kérésemre újra bedugta a vezetéket akkor már nem verte re az áramot, na mindegy). Szóval pár hét alatt volt 4-5 áramszünetünk, ami rengeteg, nálunk nem szokott ilyesmi lenne, de szerencsére eddig semmi baja a gépnek. bekapcsol, és tudom használni eddig hibátlanul *kopp-kopp*. Hallottam, hogy a tápomban, ami egy FSP Raider 550 van egy biztonsági rendszer, ami elvileg az egész gépet megvédi ilyen áramszünetek, áramleverődések esetén. Kérlek mondjátok meg, hogy mennyi az esélye annak, hogy 1-1 ilyen áramleverődés/áramszünet után elszáll a gépemből valami. Kérem csak tényleg hozzáértők írjanak, akik vagy szakmabeliek, vagy ténylegesen van tapasztalatuk a számítástechnika szerint, mert elég ideges vagyok, féltem a pár hete megvásárolt gépemet, hogy baja lesz (bár a jövőben remélhetőleg nem lesz ennyi áramszünet, mivel új tűzhelyet veszünk, az akváriumot pedig egyébként is eladjuk). Ha tudtam volna hogy vannak szünetmentes tápok, akkor olyat vettem volna a gépbe.

2017. júl. 4. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudom írtad,hogy 'szakemberek',bár nem vagyok kimondottan az, de szerintem ezt elég nehéz így megmondani.

Ha jó a táp akkor az a működés közbeni bizonyos feszültség problémákkal megküzd,de a leállásokkor előforduló váratlan nem tápfüggő eseményekkel nem tud mit csinálni.

HW szempontjából talán legsérülékenyebb a hdd, mivel a fej éppen aktív állapotban lehet,azaz nem parkol és ha éppen ír,akkor az necces.

Adatvesztésre is ezért nagyobb az esély,de azért van egy bizonyos rendszer tolerancia szofteresen is és hw szinten is. Szóval lehet laikusként nem veszed észre,hogy megtörtént a hiba, a rendszer elfedi.

USB -nél is lehet aktív tranzakció, pl pendrive-ra,akkor az is problémás lehet.

Szerintem egy viszonylag hosszabb áramingadozás rosszabb hatással van. Én úgy állítom be a rendszert (BIOS-ban),ha elmegy az áram rövid időre,akkor ne próbáljon újraindulni a rendszer.


Azt kell eldönteni még,hogy mi a fontosabb, a hw vagy az adat. Ugyanis, még ha van is egy jó géped, az igazán fontos adatokról független mentések kellenek.

2017. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. júl. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!