Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kompresszorral szabad számítóg...

Kompresszorral szabad számítógépházat tisztítani?

Figyelt kérdés

Valamelyik tech csatornán láttam videót, hogy valaki sűrített levegővel tisztította a gép komponenseit, mint egy dezodoros doboz és vékony szívószál szerű cuccon jött ki a sűrített levegő, ez nagyon megtetszett és akartam is volna venni csak nem tudom hol lehet.

Viszont az egyik ismerősünktől most kölcsönkaptunk egy kompresszort csak félek túl erős :D


Ha szabad vele tisztítani akkor érdemes szétkülönítve a hardvereket egyesével tisztítani vagy elég csak a ház oldalát lekapni és nyomatni?



2017. júl. 9. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet de messziről fújd. Olyan 50 60 centiről
2017. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha szabályozható a kimenő nyomás akkor 0,5-1 bár nyomással nyugodtan, Én is azzal takarítom.

Vettem ilyen sűrített levegő-t, nem éri meg az árát ha évente többször takarítod, vagy nagyon összeszedi a szöszt.

2017. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Messziről és ne túl nagy nyomással. A ventilátorokat pedig szigorúan fogd le, dugj közéjük egy fogpiszkálót vagy bármit ami nem vezeti az áramot. Nem szabad túlpörögniük, ha meg visszafele pörgeted akkor áramot fog generálni ami az alaplap felé zárlatot tud küldeni. Szóval az lényeg blokkold a forgását.
2017. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hominida ***** válasza:

Kérdező, helyes az óvatosságod, valóban lehet kárt okozni kompresszorral. Palackos gáz itt van: [link] Ezekkel vigyázni kell, csak rövid fújásokat szabad csinálni, mert különben kifut a lé, ami rohadt hideg, és kárt tehet valamiben. (Benned is.)


Kompresszort a hűtőbordázatok átfújására meg lehet próbálni, de óvatosan. A ventilátorok tisztítására nem jó, annak a lapátjait kis kefével és utána kis gyógyszertári alkohollal kell megtisztogatni.

2017. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, mindenkinek megy a zöld kéz.


Utolsó milyen lére gondolsz pontosan?

2017. júl. 9. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra gondol, hogy nagy nyomáson a gáz folyékony halmaz állapotú, és ha levegő sprayt használsz és nem jó szögben tartod illetve sokáig nyomod akkor folyékon -10 fok körüli folyékony gázt is spriccel ki, ami igaz 2-3 másodperc alatt azonnal elillan mert azonnal gáz állapotú lesz, de attól még folyadék megy rá.
2017. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
Játékból fújtam egyszer a karomra levegőt a palackból, de úgy, hogy már egy kis folyadék is kibuggyanjon. Úgy van pontosan, ahogy az előbbi kolléga írta, a folyadék gyorsan gázzá vált (igazából nem levegő, hanem valami cseppfolyósított semleges gáz lehet), és eközben úgy lefagyasztotta azt a foltot a karomon, hogy tíz perc múlva is bizsergett. Lehet, hogy szemölcs lefagyasztására is jó, most jut eszembe. :)) De egy IC biztos nem erre a bánásmódra vágyik.
2017. júl. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te úr isten, NEM SZABAD!!! Porszívózni sem. Csak ecsetelni, mert a kompresszor és a porszívó is melegágya a statikus elektromosság létrejöttének. Simán agyonvágja az apró alkatrészeket. Ezért találták ki a levegősprayt. Az ugyanazt tudja, mint a kompresszor, de nem okoz statikus feltöltődést. Igaz a hatékonysága nulla. Ecsetelni is úgy, hogy egyik kezeddel vagy fogod mindig a ház testpontját, vagy hozzádrótozod magad.
2017. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!