Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a merevlem...

Mi lehet a probléma a merevlemezzel?

Figyelt kérdés

A jelenlegi letöltési sebességemet korlátozza a merevlemezem. Átlagba 10-11 MB/s sebességgel tudok letölteni mert a lemez használata 100%-on van ilyenkor. Másoláskor ez a probléma nem jelentkezik.

Mindegy hogy mivel megy a letöltés (utorrent, böngésző) mindig fent áll ez a helyzet. Előbbi "Disk Overloaded" feliratot ír ki ilyenkor.


Ezen hogyan lehetne változtatni? Egyébként egy 2 éves 1 TB-os WD gyártmányú merevlemezről van szó, ami jelenleg kb. 85%-ig van tele.



2017. júl. 10. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 2-3-nál több file-t töltesz egyszerre akkor könnyen belefuthatsz ilyenbe. Ne tölts egyszerre több szálon, ez nem a HDD bűne, ennyit tud...
2017. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami súlyos hiba van, mert még a legszarabb laptop vinyók is 80-100 körül vannak. Egy 10 éves, olcsó vinyó 200 körül.


Lehet hibás, lehet beállítás hibája, driver hiba, vírusirtó lassíthat, rossz DMA beállítás stb.


Első körben megnézném egy live linux alól, hogy mit produkál. Ha úgy is lassú, akkor átnézném a BIOS-t, ha ott se találok semmit, akkor kuka. Egy teszkó gazdaságos pendrive gyorsabb ennél.

2017. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ott probléma. Ha 4-6 fájlt töltesz párhuzamosan akkor az a vinyó nehezen bírja. Ezt az oldalon is írják és én is tapasztaltam. Gondolj bele, a fejnek másodpercenként kell 8-10 helyre ugrania és közben írni. Ezt kevés vinyó bírja. Persze ha ez egy fájl letöltésekor jelentkezik akkor a fenti válaszolónak lesz igaza de azt eddig nem írtad, hány fájlt töltesz egyszerre.
2017. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy fájl letöltéséről van szó.

Közben utánaolvastam neten pár fórumon és az uTorrent-hez találtam is megoldást, a Disk Cache-nél kellett pár paramétert átállítani. Mostmár a teljes sávszélességet ki tudom használni vele, de ettől függetlenül Google Chrome-mal még mindig fenn áll a probléma. Bár ez annyira nem zavaró, azzal csak néha töltök le nagyobb méretű fájlokat, böngészést meg nem befolyásolja érezhetően.

2017. júl. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!