Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez külső csatlakoztatása?

Merevlemez külső csatlakoztatása?

Figyelt kérdés

Van egy pár merevlemezem, amit adatmentésre használok. Úgy szeretném csatlakoztatni a gépemhez őket, hogy ne kelljen minden egyes csatlakoztatáskor és leválasztáskor kikapcsolnom. Láttam, hogy vannak ún. dokkolók, amik meg is oldanák a problémámat. Egy dolog nem igazán tetszik bennük, hogy drágák. Néztem 5,25" helyre építhető rack keretet is, elvileg némelyik ott is tudja ezt, de azok sem sokkal olcsóbbak. Most viszont találtam ezt: [link]

Igaz, hogy 2,5"-hoz írja, de a csatlakozója az ugyanaz mint a 3,5"-os merevlemeznek (nekem azok vannak), így szerintem ez működne velük, vagy nem? Másik kérdés, hogy ezzel megoldható a számítógép működése közben csatlakoztatás és leválasztás?


Esetleg valami mást ajánlatok erre a célra?



2017. júl. 11. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kutya közönséges usb-s vincseszter csatoló.

Ha valaha használtál már pendrive-ot, akkor tudod, hogyan működik.

2017. júl. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért kérdeztem, mert találtam használtan régebbi típusú eladó hasonló csatolót, amire az volt írva, hogy nem támogatja a hot-plug -ot. Ahogy néztem, nekem meg pont arra lenne szükségem, nem?
2017. júl. 11. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Az usb mindig is hotplug volt. Úgy kérdezem mégegyszer: volt már valaha pendrive a kezedben és használtad is?
2017. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, volt.

Szerinted miért tettem fel a kérdést? Ha nem láttam volna odaírva (egy a linken találhatóhoz nagyon hasonló termékhez), hogy "nem hot-plug kompatibilis" akkor most nem lennék itt.

Ha már itt vagy, akkor tudnál válaszolni a másik leírásban található kérdésemre? Mármint hogy használható-e 3,5"-os merevlemezhez. (Szerintem igen, bár mindenhol azt írják, hogy 2,5-hez való, szóval nem vagyok benne teljesen biztos.)

2017. júl. 11. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a csatlakozót NEM fogod tudni használni 3.5-ös HDD-vel, mert annak kéne a 12V, az USB-n viszont csak 5V megy.

Olyat kell venned, amire külön rá lehet kötni a 12V-ot is.


pl: [link]

2017. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!