Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Eléggé melegszik a laptopom,...

Eléggé melegszik a laptopom, lehet ennek olyan következménye, hogy jobban sugárzik a készülék? Nem fog káros mennyiségű elektroszmog kialakulni körülöttem?

Figyelt kérdés
A mobiltelefon is melegszik használat közben, és ha azt a fejünkhöz tesszük hosszú percekre, akkor az agy nem hálálja azt meg.

2017. júl. 13. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

> „Eléggé melegszik a laptopom, lehet ennek olyan következménye, hogy jobban sugárzik a készülék?”

Van ilyen következménye.


> „Nem fog káros mennyiségű elektroszmog kialakulni körülöttem?”

Nem gondolom. Ha ez a fajta sugárzás káros elektroszmognak minősül, akkor a téli fűtés is káros.

2017. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy sugárzás szó alatt nem hősugárzást értek, mert azt egyébként érzem, hogy fűti még a helységet is valamennyire, hanem káros sugárzásra gondoltam.
2017. júl. 13. 22:21
 3/9 anonim válasza:
100%

A laptopmelegedés természetes jelenség. A készülék ( elektromágneses)sugárzása pedig ennek mértékétől csak kevésbé függ. Más elektromos eszközök sokkal jobban sugároznak...


Én a helyedben jobban félnék attól, hogy a proci hogy melegszik. Léteznek most már ilyen laptophoz illeszthető hűtő ventillátorok, amit alá lehet egyszerűen támasztani, ez hasznos lehet.


Ilyen alkalmatossággal a laptop élettartama növelhető. Főleg akkor célszerű, ha napi 8-10 órákat kell rajta dolgozni.


A telefon meg más tészta. Abban a világban élünk, amikor a legkülönbözőbb telefonok, más-más akkumulátorral működnek, és közülük rengeteg kísérleti stádiumban van.


A mobiltelefon elektromágneses sugárzása már régóta tudott, és méréstechnikailag is kimutatott tény. Amerikai kutatások az agyra való hatását is elemzik, ám ennek korrekt és teljeskörű kiértékeléséhez még sok idő szükséges.

2017. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ne a laptoptól félj, hanem a wifitől!

Ugye a laptopban ez ki van kapcsolva?

2017. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez az un. áltudományos sugárzás.
2017. júl. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

3-as írta jól.

Annyival egészíteném ki hogy a laptopon belüli ventillátor ha elporosodik akkor is nagyon melegedni fog (és idővel tönkre is megy a laptopod).

Ki kell takarítani és akkor kevésbé fog melegedni, legalábbis egy darabig.

2017. júl. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 EagleHUN ***** válasza:
85%

Elektroszmogtól meg ne félj.

Sokkal sokkal károsabb ha kimész a mapra, vagy kohósalakból készült panelban laksz, vagy ha meg CT-znek.

2017. júl. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szakmayer válasza:
36%
A laptop melegedésének az elektromos hálózatban túl áram keletkezik. 230 volt helyett 240 de akár több volt is lehet. Hívjál megbízható villanyszerelőt aki a lakás elektromos hálózatát átvizsgálja.
2017. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szakmayer válasza:
11%
Ha a lakás elektromos hálózata tökéletesen működik akkor nincs túlmelegedés. Az elektroszmog a káros elektromos kisugárzástól alakul ki, mely szándékosan generált rossz energia felerősíti , a háztartási készülékek bármilyen elektromos eszköz túlzott kisugárzását. Az elektromos hálózat védőföldelés hiánya és a rossz bekötések okozzák.
2017. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!