Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a billentyűzetről?

Figyelt kérdés

GIGABYTE Force K85-csak ez van magyar kiosztásba mechanikusak közül ami olcsónak számít, emellett világít fehéren is ami egy másik szempont a billentyűzeteknél számomra.

Jelenleg egy Aula Befire-t használok, nagy változást hozna ez a billentyűzet?



2017. júl. 16. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mechanikus billentyűzetre váltani nagy élmény.* Legalábbis nekem az volt. Azóta imádom a billentyűzeteket. Mindig megnyomogatom, ha látok valahol egyet. :)


*De csak akkor, ha a hozzád passzoló switch-csel (kapcsolóval) ellátott modelt veszed meg, különben nem lesz kényelmes. Érdemes neten utána is nézni, melyiknek milyen tulajdonságai vannak. (hang, nyomás, stb.) Pirosat, kéket, barnát, feketét mindenképp próbáld ki valahol vásárlás előtt! Ezek a leggyakoribbak és az igények többségét lefedik. Én már 12 félét használtam. Nem mondom, hogy volt rossz, de igényekhez passzolnia kell. A fekete például jó játékra, de gépelni nehéz vele. Tulajdonképpen a switch a leglényegesebb tulajdonsága egy mechanikus billentyűzetnek.


Jó értékelései vannak ennek a Gigabyte billentyűzetnek, szerintem nem fogod megbánni, ha megveszed, jó kapcsolókkal. Nagy váltás lesz az Aula után.

2017. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hol tudnám kipróbálni Jászberény közelében??
2017. júl. 17. 02:27
 3/18 anonim ***** válasza:

Én utazások során próbáltam ki, például Budapesten a Campona-ban vagy Kecskeméten a Malomban, valami számítástehnikai üzletben. Bár ez ritka, a boltoknak nem szokása ez, mert nem bonthatnak ki terméket. Azok is lehet, hogy valami selejtek voltak, jobb híján így használták fel őket. Talán.


Rendezvényeken is szokott ilyen lehetőség lenni. (Pl. Veletech)


De például találkoztam olyannal is, hogy nem billentyűzet volt kitéve kipróbálásra, hanem csak gombok/billentyűk. Ott is jól lehetett érezni, mi a különbség.

Pár dollárért te is tudsz venni, switch tester a neve. Hasznos cuccok. :) Ebay-en is vannak, de megbízhatóbb megoldás például ez, amit most találtam:

[link]


Remélem a moderátorok nem törlik...

2017. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azért pluszt pénzt nem szeretnék kiadni inkább a billentyűzetre fordítanám de ahogy néztem teszteket nekem talán a brown switch jön be a legjobban.

Van magyar kiosztású billentyűzet brown switch-el lehetőleg fehér vagy rgb leddel?

2017. júl. 17. 11:41
 5/18 anonim ***** válasza:

3.32 dollár, ingyenes kiszállítással. 900 forint... :)


Persze, van. Szerintem az Ozone Strike Pro az egyik legjobb ár/érték arányú billentyűzet, 30.000 Ft alatt a legjobb. Magyar kiosztású, Cherry MX Brown Switch-csel (a Cherry switch-ek a legjobbak). Az Esc, QWEASD és a nyilak pirosan világítanak, de minden más fehér.


26.430 Ft-tól már kapható. Linket nem küldök, mert tényleg bedurciznak a moderátorok, keress rá.

2017. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azta eddig ezt hogy nem találtam meg?

Tetszetős billentyűzet de valamiért mindig vonz a gigabyte.

Az a baj hogy kailh red switch-es ami nem rossz mert a kék már túl hangos a fekete meg túl nehezen lenyomható tesztek alapján ezért alartam brown-t,vagy red-et.

Sok a különbség a kettő közt?

2017. júl. 17. 16:43
 7/18 anonim ***** válasza:

Az Ozone Strike Pro Brown switch-es, legalábbis a link, amit küldtem, erre a modelre mutat. Arra figyelj, hogy ne német kiosztásút vegyél. (A magyad kicsit drágább...)


Egyébként nem sok a különbség, a Cherry-t 5 grammal könnyebb lenyomni. A Cherry jobb szerintem. De ez lényegtelen, mert az Ozone barna kapcsolós. :D

2017. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És ti személy szerint melyiket szeretitek a red-et vagy a brown-t gyártótól függetlenül?

Főként játékra használnám de nyílván írni is kell.

2017. júl. 17. 19:35
 9/18 anonim ***** válasza:

A Red és a Brown között az az egyetlen különbség, hogy a Red-et érzed, ha lenyomod. Hasonló ahhoz, amikor az olcsóbb billentyűzeteken a membrán átpukkan. A Brown csak lesüllyed, ha nyomod, ilyen érzés nincs. De mindkettő hangtalan.


Személy szerint a Red-et jobban preferálom. Én szeretem érezni, tudni, hogy mikor nyomom le a billentyűt. A Brown-nál előfordult, hogy nem tudtam eldönteni, hogy lenyomtam-e... Ilyenkor ellenőrizni kell, ami kellemetlen. Ezt kéne elkerülni. :)


De a kedvencem a Blue. Nagyon hangos, de én szeretem hallani a hangját. :3 De játékra nem a legjobb. Bár ez engem nem zavar, ritkán játszom.

2017. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, összekevertam a kettőt. A Brown kattan, azt jobban szeretem, mint a Red-et. :) Neked is a barnát ajánlom, főleg első mechanikus billentyűzetnek.
2017. júl. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!