Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csökken az SSD kondíciója?

Miért csökken az SSD kondíciója?

Figyelt kérdés
Van egy 120GB Kingston SSD és Hard Sisk Sentinelben írja, hogy kondíció: 98% ez normális?

2017. júl. 18. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2017. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
fél éves
2017. júl. 18. 13:36
 3/11 A kérdező kommentje:
februárba vettem
2017. júl. 18. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális igen, nekem igaz merevlemezem van, kb 8 éves lehet, annak 82%-os.

Ha SSD, akkor még gyorsabban csökken, de annál gyorsabban, minél több adatot írsz rá.

Nem kell emiatt aggódni, a legdrágább SSD-k is ilyenek, bőven ki fog szolgálni több évig is.

2017. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem már 3 éve van egy Samsung SSD 840-em és még mindig 100%-on van pedig minden nap megy a gép.
2017. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 CspCsj ***** válasza:

Kingstone saját programja mit ír?

[link]

2017. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14:41 Nálad valsz rosszul van implementálva valami, és nem nézi a wear levelinget. Nálam szintén Samu 840 2 év után 74 százalékon áll a saját progija (Samsung Magician) szerint.

A wear leveling hamar elkezdődik, és az írási ciklusokkal nagyjából egyenesen arányosan megy lefelé, ahogy a gyakran írt blokkokat tartalékokra cseréli a vezérlő. Ez normális, ahogy a ké Ha elfogy a tartalék, akkor kezd döglődni az SSD, addig viszont nincs gond. Értelemszerűen nálam ez még vagy 6 évet jelent, addigra meg már úgyis őskövület lesz ez az SSD, már ma is olcsóbban kapnék gyorsabbat.

2017. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Majd felrakom ezt a programot és megnézem, mert nekem csak a HD sentinel van fent. De ja igazad van, ha holnap elromlana sem lenne gond mert csak az op rendszer van fent meg olcsóbban is lehet már venni.

2017. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában a gyári értékekhez viszonyítva számolja(adott egy életciklus, ahhoz képest az írt adatmennyiséget figyeli), bár egy fél éves SSD-nél ez még nem lehet gond.


Szokott még a kondíció ugrálni a TRIM inaktív volta miatt, de az enyémnél olyat is láttam, hogy nőtt a kondíció. Egy Kingston V300-as, négy éves 55,5 TB írt adatmennyiséggel, indexel, keres és minden egyebet művel( nem állítottam semmit), ebből egy év Linux volt, ahol csak hetente egyszer futtattam a TRIM-et...


93%


A helyedben nem aggódnék túlságosan :)

2017. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na felraktam a Magiciant, de nem látom sehol ahol a %-ot írja, annyit ír, hogy 5,3 TB-t írt eddig és a drive condition-nél Good-ot ír.
2017. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!