Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két képernyő bekötése egy...

KoRn III kérdése:

Két képernyő bekötése egy asztali pc-re? Alaplapi vga engedélyezése?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy van két monitorom, de nem tudok rákötni a gépre. A videokártya kimenetére csatlakoztatott hibátlanul működik, de az alaplapira kötött nem reagál. Elvileg lehet valahogy engedélyezni az alaplapi kimenetet is. Ez mivel jár? Fogyni fog a grafikus memóriám? Vagy semmi köze hozzá? Windows 7 ultimate 64bit a rendszerem amúgy egy középkategóriás gépen. Hogy lenne megoldható?

2017. júl. 19. 12:11
 1/6 Dongaben ***** válasza:
Az alaplapi videókártya a rendszer-memóriából vesz el! Alapvető dolgokra elég a 64 Mb. A BIOS-ban lehet beállítani, mennyi legyen. Mondjuk :filmezéshez elég.
2017. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Van egy elég erős videókártyám, azon van egy lcd monitor, ha most egy másik monitort kötök rá az alaplapira egyidőben a másikkal (osztott képernyőt szeretnék), akkor a Ram-om is csökkenni fog?
2017. júl. 19. 12:37
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Az "Alaplapi", (Ma, inkább processzorba integrált videókártya a rendszer RAM-ból vesz el.) Ha, használod, akkor csökken a másra szánt rendszer memória.
2017. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mennyire jelentős a teljesítmény csökkenés? Az előbb válaszolt 64mb? Valamint hogy lehetne a bios-ban megoldani hogy az alaplapi vga kimenet is használható legyen? Van róla valahol leírás, vagy videó? Youtub-on nem találtam, de lehet csak rosszul kerestem. Tudnál segíteni benne?
2017. júl. 19. 12:59
 5/6 Dongaben ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy alaplapi, és dedikált kártya egyszerre nem működik. Ha a videókártyádon van másik kimenet, akkor megoldható a "Dual monitor".
2017. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a legalsó foglalat a pc hátulján egy átalakítóval közvetít egy monitornak, középen lenne az alaplapi vga kimenet, ami egyenlőre nem továbbít. Ezen a két kimeneten akarok működtetni két monitort, ezekkel osztott képernyőt alkotva. Ebben tud valaki segíteni? Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat!
2017. júl. 19. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!