Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kb. meddig tart még ez az...

Kb. meddig tart még ez az őrület a videókártyáknál a bányászok miatt? Lehet tudni?

Figyelt kérdés
A magas árakra gondolok, ha valaki nem tudja véletlen :D

2017. júl. 21. 02:09
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Augusztusig végére jósoltam még úgy pár hónapja, de szerintem eltart ez még jó ideig.

Ez múlik azon hogy a gyártók mennyi bányászkártyát adnak ki és mennyire tudják pótolni a mezei VGA-kat illetve hogy az ethereum mikor dől be.

2017. júl. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*augusztus.
2017. júl. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem nem érint. Még tavaly vettem egy GTX 1070-et, igaz doboza és semmi tartozéka nem volt. A tulaja azt mondta, hogy egy haverjáé volt, aki meghalt és azért nem tud gari papírt se adni róla, így nekem adta 80-ért. Szerintem nem rossz üzletet csináltam akkor.
2017. júl. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még 1-2 évig.
2017. júl. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-2 évig biztosan nem fog esni.

Ne felejtsük el, hogy a videokártyába ram is kell, a mobilgyártók meg felvásárolják azt is, így ha a készlethiány nem vágna mellbe a 2x ram árat biztosan megérzed a kártyákon.


Én is év legelején vettem 2 év garis 1080-at használtan, most 1070-et tudnék venni annyi pénzből (szintén használtan), 1080-at már nem.

2017. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fog esni? Folyamatosan esik. 1 hónapja majdnem 400 dollár volt, pár napja meg 160, most meg 200 dollár környékén ingadozik, hol alatta, hol felette van.


[link]

2017. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Cikk is van erről már pár napja, hogy bedőlni látszik a bányászláz.


[link]


Kommenteket is érdemes olvasni, hozzáértők is írják, hogy emelkedés nem sok lesz már itt.


Gondolom ő sem a jósnőtől hallotta ezt:


" BálintBence';DROP TABLE users# • 2 napja


Egy kis előrejelzés a további helyzetről:


Július 31 - Augusztus 1 környékén lesz egy olyan spike, mint amilyen harmadikán volt, ami indította ezt az egész "halott a bányászat" hangulatot. Nem tudni milyen erős lesz, de várhatóan 21-22 másodpercre biztosan feldobja a block time-ot, a kiszálló bányászok mennyiségétől függ, mekkorát fog ütni. Emellett szeptemberig tervezik kihozni a Metropolis update-et, az eltolja a bombát még másfél évvel, stabilizálva a jelenlegi helyzetet, viszont a block rewardot is 3 etherre csökkenti 5-ről, ergo azzal egy 25 másodperces block time-mal egyenértékű kereslete lesz a hálózatnak. A lényeg, hogy per pillanat még mindig jobban lehet bányászni, mint a következő pár hónapban.


A hashrate növekedés már elég jelentősen lelassult, majdhogynem stagnál. Ez az, ami igazán fontos, ugyanis míg a bányászatra használt kártyák jobb is, ha a bányában is maradnak, legalább az újakat nem vásárolják fel. Egy-két hónapig is eltarthat, mire megérkezik a készlet, bár a használtpiactól is eléggé függ, hogy az ár mikor esik vissza a helyére, hiába van csak három kártya, ha abból kettőt vennének meg összesen MSRP-n, akkor nem fogják dupla áron nem eladni.


Az altcoinokért nem aggódnék, nagyon kicsi az összesített hashrate-jük. Alapvetően egy kriptovalutánál az számít, hogy a teljes hálózat villanyszámláját képes-e az árfolyam és a block reward szorzata fizetni. Ez a kicsiknél abszolút nincs így, szóval nem fogják elbírni, ha a volt Ethereum bányászok most azokkal próbálkoznak.


Összegezve azt tanácsolnám, hogy aki kártyát akar venni, az várjon augusztusig, és kerülje messze a bányászkártyákat. A cikkben és itt a komment szekcióban is van pár jó tipp (teszt, blokk megnézése, lötyögő alkatrészek, vBIOS-ra odafigyelés), mindenképpen tartsuk észben, mert bár a használt gamer kártyával semmi gond, ha bányában volt, az azért komolyabb hatásoknak volt kitéve."

2017. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kínában virágzik ez az adatbányász biznisz mert rendkívül olcsó ott az áram. Rengeteg videokártyát felvásárolnak, sajnos inkább az általam is kedvelt Ati kártyákat amiből ez által túlkereslet lett és pofátlanul megdrágult. Egyébként a processzorok is. Néhány évig még biztos hogy folytatódik de már lecsengőben van, illetve új stratégia a hardvergyártók részéről.
2017. dec. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!