Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ez az SSD őrület?

Mi ez az SSD őrület?

Figyelt kérdés

Egy gépben használok jelenleg HDD-t (X5450 xeon + 4x2gb ram), használtan vettem egy WD Blue 500Gb változatot.


Másik gépben (Skylake G3900 + 2x4gb) van egy laptopból kivett 500+8Gb-os SSHD.


A laptopomba vettem egy Samsung 850 Evo 250gb-ot szintén használtan. (4405U skylake Pentium HT-vel + 2x4gb ddr3l)


Tesóméknál egy (Haswell G1840 + 2x4gb) Adata SP550 120gb van a gépben.



Amit én SSD vásárlásnál tapasztaltam, hogy berakva a gépbe a telepítés + betöltési idő lerövidült, amíg friss volt a rendszer. Aztán idővel már 25-40sec is van a töltésidő, míg eleinte akár 15sec is volt. Ugyanez HDD-nél 30 sec, idővel 60-80 sec, mire minden kis ikont betölt kb. a gép.


Itt kb. ki is merült az érezhető különbség (na jó a telepítések is gyorsabbak), netezés szerintem ugyanaz, film indítás, Word, Excel stb. nem érzem azt, hogy na ez aztán sokkal gyorsabb a HDD-nál, hogy ez bizony kihagyhatatlan.


prohardver gépajánló topikjában úgy erőltetik ezeket az ssd-ket (fury-t, akár 18k-ért is 120gb jelenleg), mintha jutalékot kapnának a Kingston-tól érte. Ráadásul GAMER gépekbe!! 120+1Tb kb. minden gépnél.


Mi értelme? 120gb-os SSD-nél van jó esetben 100Gb használható terület, mi fér arra? 1 játék?


Egyszerűen én nem érzem szükségét (főleg ajánlani nem), míg annak az ára (jelenleg 17-20k 120gb) inkább jobb prociba, vga-ba, tápba stb. menne. (tápnál meg a hexa+ 400 meg 500 a favorit prohardveren, amit minden gépbe ajánlanak, nem rosszak, de van azért jobb is árában)


Véleményem szerint SSD-nek GAMER gépbe akkor van értelme, ha elegendő a mérete, HDD nélkül is. Pl. Crucial MX-300 525gb, amiből ténylegesen használható némi üres terület mellett is 450Gb. Na az már elég (játékosok 90%-ának biztos) jóformán a HDD+SSD ára.


Vagy bőven elég egy olcsó 1Tb-os WD ezex HDD és játék élmény ugyanaz lesz, mint 120as SSD + 1Tb HDD-vel. 200-250 alatti játékos gépbe szerintem a HDD ajánlott.



Vagy én gondolkodok rosszul, vagy ők. Többször leszólták már a gyakori gépajánló topikját, meg lenézik, pedig akiknek ilyen nehéz a felfogása, nem nagyon kéne arcoskodni... Kb. aki ott mást mond azt bannolják az adott fórumról oszt téma lezárva :)


(Még az tetszett, mikor valaki kérdezett egy olcsó gyárinál jobb hűtőt, beírtam az LC POWER LC-CC-95-öt, aztán a hűtős topikgazda lehurrogott, hogy ilyen szemetet nem kéne ajánlani meg ez az ő szakterülete blabla szerinte még a gyári is jobb nála :))) Linkeltem gyorsan neki 3 tesztet saját tapasztalatok mellett (X5450-et hűti csendesen, 60 fok a max. stressz teszt alatt 3,6Ghz-en alulfeszelve, tuning nélkül auto módban 55fok max.) erre törölte. :) Volt szerencsém ilyen hűtőhöz és nincs nála jobb ár/értékű, ez tuti. (vagy legalább is én nem találtam)



#HDD #SSD #Prohardver.hu #gépajánló
2016. dec. 29. 14:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%

Tl:dr


Gyorsabb lesz tőle a gép. Ennyi

2016. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%

Otthoni felhasználásra az SSD-t nevezhetjük a szegény ember ramjának. Elegendő rammal úgyis minden proggi becache-elődik a memóriába, így tényleg csak azok örülhetnek igazán, akik 5percenként rebootolják a gépet.

Nyilván van még 1-2 speciális terület, ahol sokat dobhat, de az átlagfelhasználó ezeket pont messzire elkerüli.

2016. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%

Senki nem ajánlotta soha a kingston ssd-ket, ugyanis az azonos árú intel 535/540 ssdk sokkal megbízhatóbbak voltak.


Másrészt az SSD-kben nincs mozgó alkatrész, ezért nyilvánvalóan halkabbak és megbízhatóbbak.


Másrészt van olyan ismerősöm, aki semmi mást nem csinál, csak blizz játékokkal játszik. Oda minek 1TB HDD? A konfigurációjábaan csak egy Adata 240GB SSD szerepel 19 ezerért és ezerszer jobban járt, mintha vett volna egy sokkal lassabb, de feleslegesen nagyobb HDD-t. Mondjuk talán ez is sok volt, mert 100GB-t se nagyon használ, pedig már egy éve megvan neki.


Az rendben van, hogy te személy szerint telefosod a merevlemezed kismillió játékkal, de a felhasználók túlnyomó többsége (és itt nem gamerekre kell gondolni) bőven megelékszik egy 120 vagy maximum 240GB SSD-vel. Lehet, hogy te az SSD-t látod pénzkidobásnak, én meg személy szerint a HDD-t.

2016. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Én meg csak akkor ajánlok SSD-t játékra alkalmas PC-re ha már minden megvan ami ahhoz szükséges és nem érdemes feljebb menni,250K felett.Leginkább irodai felhasználásban van csak előnye,mert az OS gyorsabb betölt(egy Debian simán betölteni 10 S alatt)és minden más de a játékokban nem lesz több FPS szóval ezt én sem értem.

A PH-t meg hagyd ott,az minden csak nem szakmai oldal,a rengeteg irodában ülő papírral de tudással nem rendelkező okoskodik.Persze tisztelet a kivételnek mert azért ott is vannak tudással rendelkezők,de ez nem csak a PH-ra jellemző hanem az összes hazai fórumra is,a külföldieknek még mindig jobb a színvonaluk.

2016. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
58%
Külföldi fórumokat is eléggé ellepték a kontárkodók, de általában ott van valamilyen rangrendszer amivel elég könnyen kiszűrhető az, hogy ki mennyire ért hozzá (pl OCN vagy LTT), PH-n meg max van egy topicggazda és körülbelül ennyit lehet tudni.
2016. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Másrészt van olyan ismerősöm, aki semmi mást nem csinál, csak blizz játékokkal játszik. Oda minek 1TB HDD?"


Mivel SSD párti vagyok, ezért ha neki elég a 120 vagy 240 (HDD nélkül), akkor egyértelműen úgy!!!


Félreérthetted a mondandóm! Azt nem értem, minek erőltetni a 120as SSD-t az 1Tb HDD mellé gamer gépekbe, még az i3-asok mellé is nyomatják, mert az KELL (szerintük).

2016. dec. 29. 15:16
 7/34 anonim ***** válasza:
37%

#6

Az biztos, hogy én már semmilyen gépet nem raknék össze SSD nélkül.


Miért? Mert az egyik legolcsóbb hardver, és bizony érezhetően megdobja a rendszer sebességét.

Nemcsak a betöltés meg a programok megnyitása SOKKAL gyorsabb, de ha pl egyszerre több dolgot csinálsz a gépen, akkor sem gondolkodik és fossa össze magát.


15K környékén megvan egy bolti új 120-as, ami a rendszernek és a használt programoknak vígan elég is.


Játékoknak meg elég a HDD, a pályabetöltés sebességén kívül máshol úgysem venni észre.

2016. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Na épp erről beszéltem. Használatban nem sokkal gyorsabb. Irodai gépbe bőven elég a 120gb-os SSD, nem is azokról van szó, hanem GAMER gépekbe, HDD mellé, mert az nagyon jóóóó. Tapasztalatom szerint nem.


Inkább kéne egy i5 i3 helyett, mint egy 120as SSD a HDD mellé (vagy erősebb VGA).


Nagyon is drága egy 120asért 15k, ami jelenleg inkább 17k vagy felette. Ha hozzáadok még egy HDD-t, ami szintén 15k, akkor közel megvan egy 525gb SSD ára, ami viszont magában elég és akkor valóban dob a játékélményen. Telepítés/betöltés mind-mind gyors lesz a (játék)gépen.

2016. dec. 29. 16:27
 9/34 A kérdező kommentje:

"Játékoknak meg elég a HDD, a pályabetöltés sebességén kívül máshol úgysem venni észre."


Épp ezt mondom én a Windows-ról. Betöltésen kívül nem nagyon veszed észre a különbséget, főleg ha a játékaid meg HDD-re mennek, akkor minek?


Nem jobb egy 525gb SSD 38k-ért, mint 120gb+1tb 32k-ért?


Előbbinek látom értelmét, utóbbinak nem nagyon... Amellett egy 120as SSD lassabb és kevésbé tartós, legrosszabb ár/méret mutatóval rendelkezik.

2016. dec. 29. 16:30
 10/34 anonim ***** válasza:
35%
#8.+1.Szerintem még mindig drága az SSD.Az helyett inkább egy erősebb CPU vagy több RAM.
2016. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!