Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook-o szeretnénk vásároln...

Notebook-o szeretnénk vásárolni középáras kategóriában 130000-160000. Melyik márkákat ajánljátok? Lenovo az megbizható?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A szervizéről nagyon rosszakat hallottam.
2017. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Net, film, zene, Office? Játék? Munka? Gondolok itt valami komolyabb, gépigényes programra, nem a Wordre meg Outlookra.


Windows legyen hozzá, vagy sem?

2017. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szeretnénk rajta Netezni, zenét hallgatni, filmet nézni és játszani.Komolyabbat szeretnénk az asztali PC helyett,mivel az már a végét járja.
2017. júl. 21. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor egy ilyesmire ruháznék be:

Alumínium ház, jó hűtés, FullHD, dedikált VGA.

[link]


Vagy használtan, szintén valami K szériás Asust, vagy ROG szériát, ha van.


De ha nagyon kell az új laptop feelingje, meg az 1-2 éves garanciák, akkora a fentebb linkelt laptop, 160-ért kb. ezt kapod. 4GB RAM nem túl sok benne, de azt bármikor lehet bővíteni.

2017. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor monitor, billentyűzet, egér az van.


Mindennel együtt 155.000 Ft körül van minőségi alkatrészekkel egy olyan asztali PC, ami egy belépő-közepes szintű gépnek felel meg játékok terén. Pentium G4560 + GTX 1050 Ti, amiről szó lenne. De olcsóbbra is ki tudsz jönni, mert ebbe az árba én Western Digital HDD-t szoktam tenni, meg Be Quiet! 400W-os tápot, ami 18k. Szóval kilehetne hozni akár 140 környékére is.


Egy laptop eléggé korlátozott, pláne a maiak, igazából a memórián és a merevlemezen kívül semmit nem tudsz benne cserélni, fejleszteni. A laptop mellett egyetlen pozitívum van, a mobilitás, ezen kívül semmi. Gyenge, vagy közepes minőségű hangszórók, 15.6"-os kijelző nem egy nagy élmény, touchpaddal játszani felér egy önkínzással.


Igazából a fő kérdés, hogy mennyire szeretnél mobil lenni a laptoppal. Mert ha nincs erre igény, akkor én biztos, hogy nem laptopot vennék, ennyiből jobb asztali gépet raksz össze, amit később tudsz még fejleszteni, mivel minden hardver cserélhető.


De venni 160-ért egy laptopot, 4GB RAM-mal, 940M-mel, energiatakarékos i5-ös procival, miközben kevesebből ott van 8GB RAM, jobb CPU, jobb VGA, hát nem tudom. Csak akkor, ha nagyon szaladgálni akarok a géppel a házban, haverhoz, stb.

2017. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy értelmezem a hozzászólásokból, hogy ezen a pénzen már vehetünk egy jó, profi asztalit is?
2017. júl. 22. 08:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Asus gépek milyenek?
2017. júl. 22. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy laptop árából jobb asztali PC-t lehet venni, vagy egy ugyan olyan teljesítményűt olcsóbban. Bármely árkategóriát is nézzük.


Asus gépek jók, de mint minden gyártónak, nekik is vannak gyengébb szériái, azaz olcsó húsnak híg a leve kategória. Pl. az X-es széria. Nem rossz, de nem is az igazi. Műanyag ház, nem a legjobb hűtés. Ezért írtam a K szériát, az jobb, mint az X. Ezért van az, hogy egy Asus K pl. 180.000-ért lehet hardverben kevesebbet tud, mint egy X-es laptop, viszont a konstrukció jobb. A ROG széria meg alapvetően játékra lett fejlesztve, azokkal sem lenne szabad nagyon mellé lőni.

2017. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mégis asztalit veszel, akkor ne vegyél pentium g szériás vagy i3 procit mert azoknak már vége a Ryzen 3ak mellett.
2017. aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!