Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Ethereum bányászat, egyálta...

Az Ethereum bányászat, egyáltalán a bányászat mennyire legális?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, így amiket írni fogok, lehet nem igazak, nyugodtan kilehet majd javítani.


Kívülről nekem ez olyan, mint egy fekete munka, plusz bevétel adózás nélkül, mert ki az az állat, aki felvásárol 8 VGA-t, és majd leadózik az Ethereum-ból keresett összegből. Ebből következő kérdés, mennyire legális? Itthon mennyire érdekli ezt a NAV?


Illetve, aki ilyenbe belevág, az önerőből vesz 8 kártyát, vagy hitelre? Mert millió build van youtubeon, és azért 6-8-10 VGA-t venni akár 1 millió is lehet Ft-ban, vagy több, csak a VGA.


Minek a reményében vág bele ilyenbe valaki? Meggazdagszik belőle? Hirtelen jött plusz bevétel? "Másodállás"? Vagy lehetőség a munkakerülőknek? Tényleg nem tudom elképzelni, hogy mi a motivációja, vagy mi a lényege ennek az egész dolognak. Miért jó az, hogy kinyírják a hardverpiacot úgy, hogy sok helyen írják kommentekben akár magyar oldalakon, akár youtube videók alatt, hogy nem is éri meg annyira, továbbá sokaknak több a kiadásuk az egésszel, mint a bevételük. Eleve a hardver megvásárlása, utána a villanyszámla. Szóval hogy van ez, vagy bejön a dolog, vagy nem? Aztán ha bejön, akkor lehet kaszálsz, ha nem, akkor meg kidobtad a pénzt az ablakon?


Nem szeretnék belevágni, isten ments, csupán megszeretném érteni ezt az egész bányász dolgot, ami most zajlik, és ami miatt pang a VGA piac.



2017. júl. 21. 16:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"És ez miért gond? Vagy úgy gondolod adócsalásból kell adózó vállalkozást felépíteni?"


- Nem gond, csak kétlem hogy aki itt a Gyakorin kérdez, az épp 10 milláért akar gépet a vállalkozásához.



"Amúgy meg nem évi 42 ezerért kell vállalkozni..."


- Igen, de ahhoz kell a tízmillás gép.



"De azt nem árt ha tudod, bitcoint 10 millás géppel nem nagyon lehet gazdaságosan bányászni. Bitcoinban már 10 millánál lényegesen drágább hárdverben utaznak."


- Ez is engem erősít. Azért írtam tizet mert az életszerű még. Jaj már megint ez az életszerűség, bocs! Akkor legyen 50 vagy 100 millió. Pikk-pakk összedobja aztán jön a bevétel. Peersze.


"Csakhogy az adócsalás fogalma nem az, hogy ha neked életszerű akkor legális, ha nem akkor adócsalás."


- Nem ez a lényeg, hanem azt próbáltam érzékeltetni, hogy egy átlagos gyik-es kérdező anyagi helyzetét felmérve max egymilliós gépet rak össze és azzal bezony csak 40-50 ezer a bevétel. Ezért írtam ezt az összeget, mert aki tízmilliókban gondolkodik, az nem itt fog kérdezősködni mert akkor az már régen rossz!


"Mondjuk nekem meg az nem életszerű, hogy valaki évi 42 000 Ft-ért vállalkozik s belefektet annyi munkát ebbe amennyit ehhez kell. Sokkal életszerűbb, hogy százmilliókat fektet be s azzal összemérhető értelmes összegeket keres. 100 milliókból meg muszáj adózni annak is aki nem akar, mert nagyon feltűnő."


- Igen. Ennyi pénzből muszáj, ámbár mindenki ismer futtatókat, kábítószer-kereskedőket akik 100 milliós házban laknak, 50 milliós autókkal járnak, még sem kopogtat náluk a NAV, pedig nem adóznak!!

Aki meg ma 100 milliókat költ bányászatra az meg nagyon bátor, de ez nem az én dolgom...

2017. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

rosszul számoltál, egy átlagos gyakoris kérdező egyáltalán nem bányászik bitcoint. sőt a többségnek mégcsak fogalma sincs mi az a bitcoin. az már messze nem az átlag, aki tudja az meg végkép nem akiben egyáltalán felmerül hogy bányásszon.


és abban is tévedsz hogy a 100 milliós bitcoin bánya ugy jön létre hogy egy darabig nincs aztán hopp van. hanem egy folyamat, és sokan vannak akik a nullárol kezdik a meggazdagodást akár bitcoinnal, akár annélkül. azt azonban kétlem, hogy bárki évi 42 000 Ft jövedelemmel kezdi, mert ennek még a közmunka is több mint a tizszerese. még a havi 22500 Ft jövedelempótló támogatás is az ötszöröse annak az évi 42 ezernek, amit te számoltál.

2017. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
egyébként leirtam hogy lehet kevés pénből tizmilliós kriptoaluta bánya: a bánya bővitésére költi a kibányászott kriptovalutát addig amig nem lesz elég nagy. igy exponenciálian nőhet a bányája főleg a mostani időszakban mikor évente 1000%-ot nő az amit kibányászott
2017. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
(aki pl. juliusban fél bitcoint bányászott ki annak most 1 bitcoinja van abból...)
2017. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
a futtatókat meg védelmi pénzt szedőket azért nem jó idekeverni mert az mindenképpen illegális akkor is az lenne ha adózna utána valahogy, nem ilyen "biztos nem adózik ezért illegális" típusú találgatós ügy az, hanem vitán felül bűncselekmény.
2017. aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Aki meg ma 100 milliókat költ bányászatra az meg nagyon bátor, de ez nem az én dolgom..."


Aki bármibe fektet 100 milliót az nagyon bátor mert ilyen összegeknél már senki se garantál semmit. Ha ennyit a bankba raksz be akkor sincs rá állami garancia, hogy visszakapod...

2017. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Tízszer inkább egy bank, mint a bányászat...
2017. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
csak ott vagy alig növekszik, csak tárolva van a pénz, vagy szintén kockázat van.
2017. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Na akkor itt van az újabb adalék.

Kínában már ennyire "legális" okosok:


[link]

2017. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kínában még az internet is korlátozva van, bizonyos oldalak nézése nem legális. Erről ennyit. Azért nem az a mérvadó valami legalitásáról, hogy egy diktatúrában korlátozva van.

Akármekkora is Kína, a nyugati világ és Amerika is elég nagy. Megvan a bitcoin Kína nélkül is. Az árfolyama nagyjából 75%-ra eset vissza (nagyjából mint ami a kínai kiesés mérete), és most tovább emelkedik. Máshol ugyanúgy legális továbbra is.

2017. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!