Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD kapacitás csökkenés...

Istyu1997 kérdése:

HDD kapacitás csökkenés 120GB-ról (ami pontosabban 112GB) 95GB-ra, kérdés miért?

Figyelt kérdés

Nos van nekem egy 120GB-os Samsung sp1203n patás vinyóm, ami nem kínai, eredeti Kóreai. HDD Sentinel elég jó adatot mutat róla--> [link] <-- és hibás szektor sincs rajta --> [link] <-- legalább is ezen a 95 gigán, mert a többi területet ami kb 17 giga nem tudom partícionálni (így felület tesztet sem tudok csinálni rajta), sőt a vinyó is 95 gigás kapacitást mutat magáról, pedig teljesen üres, létrehoztam rajta a partíciót és nem tettem rá semmit. A következő ami szembetűnt nekem az az hogy márpedig valami foglal rajta 29GB-ot, ami itt jó látható --> [link] <-- olvastam ilyen nem rejtett de mégse látható fájlokról, ami vagy úgy törölhető ha tudjuk a nevét (ami számomra lehetetlen) vagy valami program segítségével ami az egész merevlemezt feltérképezi és ezeket a fájlokat is láthatóvá teszi. Szerintem valami ilyesmi lehet a gond, ha nem akkor meg hova tűnhetett a fennmaradt terület?

?ég annyi, hogy ez az egész úgy kezdődött, hogy ez a vinyó apám régi gépében volt és ezen volt az oprendszer (win7) egyik nap (kb 1 éve lehetett) azt vettük észre, h nem boot-ol, hát az NTFS partíció valamiért lecsökkent (csak úgy! Nem volt semmi partícionálásféle csinálva vele) 32GB-ra elég érdekes volt, aztán oké kicseréltük a vinyót, ezt meg elraktam mondván majd jó lesz valamire, a napokban elővettem és azt vettem észre, hogy az nem csak 32GB hanem 95 csak nagy része partícionálatlan volt (már kapásból ez is érdekes, hogy ennyire lezsugorodott a partícó lényegében a semmitől) na ezt a 32GB-os partíciót le is töröltem és létrehoztam a kapacitásnak megfelelő legnagyobbat azaz 95GB (aminek 112-nek kellene lennie), és innentől már csak azon vagyok, hogy valahogy vissza hozzam a teljes lemezkapacitást. Egyébként apám csak netezésre használta a gépet, nem tárolt rajta több 10GB-okat csak a win7 volt rajta meg pár alap progi.

Szóval nem értem, hogy mi lehet, ha az amire gyanakszom akkor már csak egy progi kell ami megtalálja azokat a nem látható fájlokat (most így eszembe jutott egy progi mégpedig a GetDataBack és meg is nézem, h mire jutok vele, bár az is csak partíción belül lát, ki tudja), mert semmilyen formázás nem törli ki azokat ez biztos, pláne, hogy partíción kívül vannak, és partícionálatlan területet márpedig nem lehet formázni, tudtommal.

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. júl. 22. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

ezzel a progival töredezettség mentesítsd:

[link]


ez pedig egy alaposabb formázó:

[link]


Get data back-el se tudod visszaállítani ha leformázod

2017. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 99 % és a hibás szektorok miatt lehet hogy csak 95 GB használható számodra.


A régi PATA-s vinyóknál volt olyan jumperelés, hogy "''Limit Capacity to 32GB", esetleg emiatt látta 32 GB-osnak, ennek is nézz utána!

2017. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos hát köszi a progikat, megpróbálom ezekkel, de ez nem mély formázó? Olvastam, hogy nem szerencsés ezt csinálni, mert gond is lehet belőle, ezt inkább nagyon régi vinyókhoz ajánlják. Igen a jumpert azt ellenőriztem (mivel először erre is gyanakodtam) de 32GB cap limitben nem is használtuk a vinyót, csak Master vagy Slave-ben. És igen a GDB-el tényleg nem érek sokat, bár láthatóvá tett egy pár dolgot amit eddig nem láttam --> [link] <-- csak lestem, hogy mi ez a sok partíció, bár van rajta 1-2 rendszer fájl $ jellel kezdődik a nevük de a legnagyobb fájl 10mb körül van, végül is tök mind1 a GDB-vel úgysem tudok törölni róla semmit csak kopizni.
2017. júl. 22. 14:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos hát lefutott a mélyformázás --> [link] [link] <-- ahogy megnyitottam a HDD Low Level Format Tool-t rögtön 102GB-osnak mutatta, na de az EaseUS még mindig csak 95GB-osnak látja --> [link] <-- akkor most ilyenkor mi van? Egyébként a 99% nem hiszem, hogy gond lenne van olyan vinyóm amin pl 80% a kondíció most pl ilyenen van a win7 és meg van az a kapacitás amit gyárilag adtak neki.
2017. júl. 22. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!