Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen PC-t ajánlotok CS:GO-ra...

Gabo871022 kérdése:

Milyen PC-t ajánlotok CS:GO-ra (Counter Strike Global Offensive? Érdekes story, olvassátok!

Figyelt kérdés

Tisztelt kérdezőkönzöség


Szeretnék vásárolni egy gépet,de nem költenék rá többszázezer forintot, Igen tudom,ez a legszebb,mikor minimális ráfordítással szeretne valaki max teljesítményt kihozni.A mai napig az ilyen kívánságokra csak legyintettem egészen addig még a kezem közé nem került egy gép amibe az alábbi specifikáció van:

i5 760 (sosem hallottam eddig ilyenről) ami 2,8 ghz-es és LGA 1156-os foglalatú (ritka,mint a fehér holló,és bőveteni sincs sok esélyem,mivel kevés ilyen cucc van,az i7-es kivitel meg szinte semmivel nem erősebb mint az i5 760)

egy Asus Strix R9 380 4GB VGA van

16 GB (2x8) DDR3 CL9 1600mhz

256 ssd


Namost,ezzel a konfiggal minden maxon van,8x élsímitás,16x anistropic alatt 140-240 fps (ha pl sima terembe futok akkor felmegy 290re is)

a vicc hogy a proci ér 9ezret,a VGA kb 55k,a 16gb memória max 25 használtan,más meg nagyon nem kell.


A problémám viszont az,hogy olykor olyan érzésem van,hogy az ellenfél jóval előbb meglát engem,mint én őt,rátartom a célkeresztet,lelövöm és egy picit később írja ki,hogy lelőttem. Biztos hogy nem net vagy csatlakozási hibám van. Mintha nehéz vagy lassú lenne a gép felfogása,hogy mit csináltam. Egy Chieftec 850W táp pihen még a gépbe.


Ötletek,hogy mire cseréljem? (főleg proci,vga,memória)



2017. júl. 24. 03:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel ilyen régebbi alkatrészek vannak benne, kérdéses milyen a merevlemez, lehet már nagyon kopott az olvasófej és azért problémázik.


Ha mindenképp cserélni szeretnél, akkor a 16GB ram miatt érdemes egy használt Haswell szériánál maradni (1150-es foglalat), 35-40 körül i5-4460->4690, hozzá egy sima B85-ös alaplap 12-13e körül használtan és annyi.


Ha alaplapot váltasz, ne felejtsd el újrarakni az op rendszert, mert be fog hülyülni a gép.

2017. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az összes merevlemez/ssd 100/100-on fut HD sentinel szerint,azzal semmi gond nincs. Néztem egy videót a 4690k procival és az r9 380albes az fps ugyanannyi. Az r9 380tól szabadulni akarok mert óriási az áram felvétele és viszonylag hangos is.
2017. júl. 24. 10:22
 3/4 A kérdező kommentje:

íme pár érdekes összehasonlító videó:


[link]

Ez ráadásul a 4770k és a gtx 980


Ez meg a gtx1060 meg i5 6500

[link]

2017. júl. 24. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod hogy HD sentinel csak a szektorokat tudja ellenőrizni, így az elkopott/akadozó olvasófejről nincs információ róla? Azt max úgy derítheted ki ha szétcsavarozod, mert nincs rá külön érzékelő ami erről neked infót tudna adni.


Mikro akadások meg proci függőek, esetleg csinálhatsz rá egy intelburntest-et vagy prime 95-tel megnyomhatod. Játék közben ott az intel processor diagnostic tool, amivel nézheted valamikor van e lag spike (felfut 100%-ra a proci).


Végezetül marad a megjelenítő, mivel van összekötve a monitor a géppel, d-sub (vga, kék nagy), hdmi, displayport, stb, annak a kábelnek milyen a hossza. Lehet hogy a monitor a ludas.


Ha semmi nincs, akkor meg lehet te érzékeled rosszul, az is egy opció :)

2017. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!