Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mac mini jó választás?

Mac mini jó választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Most idén ballagásomra akarok kérni egy kis számítógépet !

És a Mac mini tökéletes lenne ! Szerintetek jó választás? Nekem nem kellene erőmű teljesítmény szal elég ha egy játékot futtat az is a Minecraft köszi előre is a válaszokat!!!


2017. júl. 25. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem. hacsak nem egy cipősdobozban laksz, akkor felesleges többet fizetni azért, mert kisebb házikója.
2017. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de szerintem nem drága és teljes mértékben jó gép :)
2017. júl. 25. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
akkor meg felesleges megkérdezned.
2017. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha te tudod mit akarsz, akkor minek kérdezed meg? pozitív megerősítésként? Mert azt apple termékekre Magyarországon meg úgy kb Európában nem kapsz, mert feleslegen magas az áruk.


Nem a termékkel van a gond, hanem az árával, mert azért másból jobbat kihozol vagy ugyanazt olcsóbban. + nem árt ha akkor már mindened apple, mobil, tv, számítógép stb, szépen hálózatba kötöd és akkor tényleg nagyon jó.


Szerintem nem éri meg, ha erről beszélünk.

[link]

180 ezerért kapsz egy hullagyenge 2 magos 4 szálas i5-t, hozzá egy notebookba való 5400 fordulatos hdd-t (ezek szoktak 2 év alatt durván elhalálozni), ssd nulla, videokártya nulla (mivel a HD graphics bizony a processzorba épített igp, bármelyik mezei notebookba való dedikált vga-val szemben alul marad), 4gb memória.


A minecraft meg pont a ram-ot zabálja le meg a processzort, ráadásul a szűkös 4gb-ből még az IGP is szépen lefoglal 1 gb-ot majd, marad 3gb, nem a legjobb.


Ha Mac-et akarsz, akkor kérd azt, a végén mindenki azt választja amit ő szeretne, ha nem így lenne nem volna ennyiféle termék.

2017. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

én máshol néztem ugyan azt a gépet : [link]

itt már jobban megéri

2017. júl. 25. 13:26
 6/13 A kérdező kommentje:

ja és lehet benne cserélni ssd re

és ramot is lehet bene cserélni-bővíteni

2017. júl. 25. 13:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Figy, te most minket akarsz meggyőzni vagy magadat?
2017. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A Gyakori Kérdéseken ilyen kérdést nem is éri meg feltenni, mert azonnal jönnek a hardcore gamer kockák, akik lehúzzák a Mac-et mondván, hogy ennyiért már überbruálthatezermegabájtosnagyondzsíforsz PC-t kapsz, meg a Mac különben is túlárazott divattermék...stb.


Szóval ha lelki megerősítésre vágysz, akkor azt ne itt keresd! :-)


Az én tanácsom: ha tetszik a Mac, szeretnél belekóstolni, netán iPhone-od van és szeretnéd kihasználni az Apple "ökoszisztémában" rejlő lehetőségeket, akkor kérj egy Mac minit! Kezdésnek tökéletes, aztán később, ha ezt kinőtted, de megtetszik az OSX, akkor később jöhet egy izmosabb gép.


Néhány kiegészítés:

- ha lehet, kérd 8 giga RAM-mal, mert ma már a 4 éppen hogy csak elég, és ennyiért az ember ne vegyen majdnem elavult gépet. Ez +36.000 Ft, ami sok, de mivel a RAM integrált, utólag már nem bővíthető.


- SSD-vel nem lehet kérni, csak fusion drive-val, ami egy HDD+flash tároló kombinációja (van egy picike kvázi SSD, amire a gyorsítótárat rakja, de ez nem ugyanaz, mint egy Macbook vagy egy iMac natív SSD tárolója. Egy így kicsit öszvér megoldás, ráadásul majdnem 100.000-rel drágább így a gép


Ha ragaszkodsz az SSD-hez és akarsz még RAM-ot, akkor viszont jobban jársz egy Macbook Air géppel. Igaz, az olyan 330 ezertől indul, viszont hordozható, és ha a Mac minit kicsit felpimpeled, akkor az sem lesz sokkal olcsóbb, sőt...

2017. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nekem az a baj hogy asztali kéne imac túl drága mac mini pont jó :( nincsenek nagy követeléseim 4 gb ram elég lesz

lehet ohgy veszek bele 2 terás ssd-t ha meglesz

2017. júl. 25. 14:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Öcsém, látom nem figyelsz. :-)


- NINCS bele 2 terás SSD. 1 terás fusion drive van, +91.000Ft felár ellenében, ha az Apple-nél rendeled


- Egy 2TB-s külső SSD (amit rá tudnál kötni), 270 ezer forint körül mozog


Csak úgy miheztartás végett...

2017. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!