Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csupán videokártya meghibásodás?

Wannabeapro kérdése:

Csupán videokártya meghibásodás?

Figyelt kérdés

Tegnap azt vettem észre, hogy a nagyobb grafikájú játékok szokatlanul erősen akadoznak és a képernyő is el el kezdet érdekesen pixelesedni játék közben.

Egyből videókártya problémára gondoltam. Szétkaptam a gépet, kivettem hogy megnézzem esetleg nem e túl poros.. Nem volt..

Visszaraktam, benyomtam a gépet de ekkor a monitor már végképp nem tudott képet megjeleníteni.

4-5 éves a kari és a tünetekből elég egyértelműnek tűnik, hogy egyszerűen tönkrement.


Tehát a kérdés:

Lehet egyéb oka is a problémának? Ha veszek egy új karit kellene valami óvintézkedést tennem, mielőtt beszerelem?



2017. júl. 26. 01:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Konfig?

Valószínűleg az

Nem jel semmilyen óvintézkedés

2017. júl. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Nem kell semmilyen óvintézkedés.

Ami elromolhat, az előbb vagy utóbb el is fog.


Viszont miután vesztenivalód már nincs, mielőtt egy nagyobb összeget beáldozol egy új kártyára megpróbálhatod újrapasztázni a videoprocesszort. Amit aCPU alá használsz az ide is jó lesz. A Youtube-n találsz a műtétről videót.


Ha szerencsés vagy, akkor ez megoldja a dolgot és nem a kártya valamelyik memóriachipje a hibás.

2017. júl. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Egy Sapphire HD7770-es videókártyáról van szó.

Asrock 970 Extreme R2.0 alpaplap.

AMD FX6300 proci.

FSP 500W tápegység.


Egyébként, épp amúgy is korszerűsíteni akartam a konfigomon.

Az új videókártyát már meg is rendeltem (GTX 1060 GAMING X 3G). Ezért is akartam meggyőződni arról, hogy nyugodtan berakhatom majd a gépbe.

De megnézem hátha sikerül egy másik géphez megmenteni az elromlott karit.

2017. júl. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!