Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne a legolcsóbban...

Hogyan lehetne a legolcsóbban / legegyszerűbben megoldani ezt az otthoni hálózatot?

Figyelt kérdés

Adott a házban több számítógép és egy wifi-s router amit az internetszolgáltató adott.

A házban lévő összes számítógépnek gyors net kellene minél kisebb késleltetéssel.

Nem találtam megfelelő költséghatékony megoldást, de leírom amiket próbáltam:

Mivel a router támogatja az 5ghz-es kapcsolatot vettem próbaként egy ilyen adaptert a gépemhez, ez kiváltja a kábeles netet, de drága több géphez is venni (speedtest.net-et használom a méréshez, 2ms pingem volt így amellett a sávszélesség mellett amiért ténylegesen fizetek /120mbps letöltésért fizetek, 125öt mért/)


Próbáltam áramköri jeltovábbítókat, de amit kaptam kölcsönbe az papíron csak 100mbps-ot képes továbbítani gyakorlatilag meg kb 50mbps volt a letöltés. Illetve ez szintén drága.


Ezeken kívül egy megoldás jutott még eszembe, ami nem tudom mennyire jó ötlet, hogy a gépeket kábellel a routerhez csatlakoztatom. Ezzel az a probléma, hogy a hálózat így nézne ki: kb 30-40 méteres kábeleket bedugok a routerbe amiket a falban felküldök a padlásra és onnan leküldöm az egyes szobákba. ilyenkor a hosszú kábelekben nem gyengül el a jel? Illetve nem tudom, hogy ez mennyire olcsón kivitelezhető.


Szerintetek hogy lehetne ezt a legjobban kivitelezni?

Ha van ezeken kívül valami egyéb megoldás, azt is szívesen várom.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 27. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
"gyors net kellene minél kisebb késleltetéssel" - bekábelezed a lakást. olcsó és gyors.
2017. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam viszonylag nagy távolságról lenne szó, 30-40 méterről és amikor utána néztem azt olvastam, hogy már 25 méternél is elgyengül a jel.
2017. júl. 27. 15:40
 3/4 CspCsj ***** válasza:
A wifi jel gyengül ekkora távolságnál (főleg ha sok fal is van), a kábelnél 70m felett kell "aggódni". (pláne ha rosszul tették fel a csatlakozókat)
2017. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyan gyengül a jel, de az ethernet digitális.
2017. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!