Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy mi a legoptimálisabb hőmérséklet az egyes hardverek számára?

Figyelt kérdés
Több helyről is hallottam, hogy nem csak a túl magas, de a túl alacsony hőmérséklet is csökkentheti a teljesítményt. Mely hardverek érzékenyek erre és hogyan tudom megállapítani, hogy mi a számukra optimális hőmérséklet? (Még nem esedékes, csak érdekel...)
2017. júl. 31. 11:09
 1/1 EagleHUN ***** válasza:

"de a túl alacsony hőmérséklet is csökkentheti a teljesítményt"


Ez nem igaz mert pont hogy szárazjéggel vagy folyékony nitrogénnel, meg egyéb extrém hideg dolgokkal szokták a legnagyobb tuningokat megcsinálni!


Azt kell tudnod hogy a félvezetőkben van egy viszonylag lassú diffúziós folyamat ami felgyorsul ha tartósan nagyon melegben üzemel. Azaz lassan mind a tönkremenetel felé tart, de amelyiket forróbban tartod az hamarabb.

Tehát a jó hűtéssel nem csak hogy nagyobb teljesítményt hanem hosszabb élettartamot is nyersz.

Nem véletlen hogy egyes alkatrészekben nem csak belső hőmérő hanem tiltás is ki van alakítva. Azaz ha érzékeli a túl magas hőmérsékletet önvédelemből kikapcsol az alkatrész pl processzorok ilyenek. 60-70-80 fok környékére szokták ezt beállítani.

De pl az elektrolit kondenzátoroknak sem tesz jót az ilyen magas hőmérséklet.


Viszont egyszerű otthoni körülmények közt a hűtést sem érdemes túltolni, mert több problémát okozhatsz vele mint amit megoldasz.

Pl: Ha túl alacsony a hőmérséklet a pára lecsapódik a víz meg nem túl jó az elektronikában, rövid távon zárlatot és tönkremenetelt okoz, hosszú távon oxidációt.


Főleg hogy újabban már nem is tuningolhatóak a processzorok például. A CoreI sorozatból is csak a méregdrága K-s verziók. De nincs is már értelme a dolognak. Bőven elég amit alapból adnak. Ehhez meg nem kell extreme hűtés.


Szóval ha sikerül valahol 15-18 és 40-50 fok közt tartanod az elektronikád minden részének hőmérsékletét akkor jó vagy és nem kell semmiért aggódnod.

2017. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!