Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Furcsa hangot ad ki a CPU?...

Furcsa hangot ad ki a CPU? Vagy a VRM?

Figyelt kérdés

A CPU felől (a fülemmel kiderítettem honnan jön) furcsa cincogó hangok jönnek, eddig nem volt ilyen... vagy csak nem vettem észre, de az nem valószínű.

Az biztos hogy tegnap olyan hangos volt amilyen még soha, ezért figyeltem fel rá. Hogy elkezdje kiadni hangokat kb 20% fölöttinek kell lenni a terhelésének.

Ezeket csináltam ami miatt baj történhetett (, elromolhatott?):


-A CPU órajelét 4.3GHz-ra emeltem és a feszültségét 1,36-ra csökkentettem. (Eddig stabilnak tűnik így)

-A CPU-t stressz teszt alá vetettem kb 20-25 percig.

Nem voltak gondok, a cpu hőmérséklet rendbe volt, viszont a VRM elég magas hőfokot is elért: 96 C. Ezért is állítottam le a tesztet. (99%-ig biztos vagyok benne hogy mielőtt hozzányúltam a cpu-hoz akkor is el tudott érni ilyen magas hőmérsékletet)

-A GPU-ról eltávolítottam a drivert és feltettem egy régebbit.


Ezek után elindítottam egy játékot és jött a hang. Igazából a stressz teszt alatt is hallottam már (halkan), de azt gondoltam hogy talán csak a HDD.


CPU: AMD fx-6350

ALAPLAP: MSI 970A-G43 (Egy forrósodásra hajlamos VRM-el)

VGA: AMD r9 380


Ha tényleg a VRM-el van a baj akkor cserélni kéne az alaplapot? Mert olyat is olvastam hogy fel is robbanhat.



2017. aug. 2. 12:34
 1/3 A kérdező kommentje:
(A VGA az a GPU akarna lenni)
2017. aug. 2. 12:35
 2/3 anonim ***** válasza:
A VRM körül cincoghat bármelyik alkatrész, nálam tekercsek csinálták egy régi alaplapon. Öntöttem a menetekre egy kis műgyantát, akkor abbahagyta, aztán pár hónap múlva elkezdte megint. Igazából nem törődtem vele, pár év után meg eladtam a lapot, de a cincogástól eltekintve tökéletesen működött akkor is. Felrobbanni nem szokott :)
2017. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden CPU cicereg ami a kupakja alatti illesztés miatt van. A forrasztottaknál nem tudom. Egyébként ugyanúgy az Intel és az AMD is.
2019. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!