Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akadozik 20 perc után a...

Miért akadozik 20 perc után a játék?

Figyelt kérdés
Vettem egy Lenovo 51es laptopot a notebook.hu-n 180 ezerért. I5-7200U---4GB DDR4 RAM---1TB HDD---GT940MX 4GB--DDR3. Eddig minden játék szépen ment, BF 1, Far Cry Primal, AC Unity stb. Viszont mikor feltelepítettem a FIFA 17-et és elindítottam a Single player (Campaign) módot a játék 20 perc játék után annyira elkezd akadozni hogy a fix 60 FPS helyett csak 15-10-et publikál. A baj már akkora hogy az eddig jól működő játékok is ugyan ezt csinálják kb 10-20 perc után. Túlmelegedés kizárva mivel a hőfok nem változik, mindig fix 56 C-on van. VGA Driver se lehet mivel nem babráltam és az automatikus frissités is kikapcsolva van. WIN10 64 BIT van telepítve a pc-re. Azt hozz tenném hogy holnap lessz egy hete hogy nálam van a laptop.

2017. aug. 3. 05:02
 1/6 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Márpedig ha nem hűtöd pluszban azt a képet ebben az időben annak a melegedés a baja!
2017. aug. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bihar Valatonon ***** válasza:
*gépet
2017. aug. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Laptopok normális körülmények között is túlmelegednek, ebben a 40 fokban meg főleg. A játék azért akadozik, mert a túlmelegedés hatására visszaveszi az órajeleket.


Próbáld a gépet hatékonyabban hűteni, és ha sikerül, akkor nem lesz szaggatás. Egyébként a gyenge hardver mellett ez a másik dolog, ami miatt mondani szokás, hogy laptop nem játékra való. Egyszerűen képtelenség rendes hőmérsékleten tartani. Játékra építs asztali gépet, vagy vegyél egy konzolt!

2017. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Throttlingol a proci
2017. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van pluszba egy Cooler Master hűtőpad alatta. A hőfok ahogy mondtam nem változik, vagyis nem ingadozik. Szóval a játék megkezdése előtt is ugyan annyi a hőfok mint amikor elkezd szaggatni. Nyilván nem játékra való, de ha játszani is tudok rajta akkor miért ne játszak. (BF 1---Full HD-ba Normal-High keveréken 35-30 FPS,---1366-os felbontáson---High-Ultra beállításon szintén 55-45 FPS, amin vígan lehet játszani) De a lényeg hogy a FIFA 17 előtt tudtam játszani órákat is a Far Cry Primal-on, és a Battlefield 1-en akadás mentesen. Mióta meg fent van a fifa 17, és elindítottam a kampány módot (The Journey) azóta meg vagyok áldva vele. Lehet hogy virusos volt, vagy valami olyan programot is telepített mellé amit nem kellett volna?
2017. aug. 3. 17:49
 6/6 Bihar Valatonon ***** válasza:
Nem a videókártya melegedhet csak ilyen esetben....meg kell nézni a proci hőfokát is. Ha az nem melegszik, és továbbra is fenn áll hozzáértőnek meg kell mutatni, mert látatlanban csak találgatás lehetséges....
2017. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!