Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elsőéves mérnökinformatikusnak...

Elsőéves mérnökinformatikusnak milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Új laptopot szeretnék venni, van esetleg valami tanácsotok az ügyben? (max 150000ben gondolkodok)

2017. aug. 5. 23:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképp elektronikusat. A gőzmeghajtású mechanikus számítógépek már kissé idejétmúltnak számítanak.
2017. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Laptopot amin tudsz tanulni, nem kell más ez százhúszból kijön
2017. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Lehetőleg legyen benne ssd, és legyen könnyű. Proci szinte mindegy, csak ne ilyen átnevezett intel atom legyen. GPU megintcsak mindegy, mert nem játszani kell.
2017. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is most kezdem a mérnökinfót, de arra jutottam nincs szükségem laptopra.


Egy komolyabb PC-m van itthon, ez jelenleg mindenre elég kell, hogy legyen, amit otthon kell csinálni.


Gyakorlatilag szövegszerkesztés, jegyzetek letöltése, NEPTUN, programozási környezet (pl. Visual Studio) fog főként kelleni egyelőre.


Viszont jegyzeteket készíteni az előadáson egy Win10-es tabletre szeretnék, felhőbe. (Bluetooth billentyűzettel + mivel érintős akár rajzolni is lehet pl. diagramokat, ábrákat.)


Ez bárhová könnyen magammal tudom vinni, bármikor át tudok róla olvasni mindent, pl utazás közben vonaton.


Illetve mivel Win10 futna rajta egy 4 gigás RAM-mal, nem Intel Atom procival, gyakorlatilag egy komplett számítógép és táblagép egyben.


A HDMI-vel monitorra is rá tudom kötni.

OTG támogatás révén használható hozzá akár egér is + pendrive.



Nem tudom jó ötlet-e, én is várom más mérnökinfósok véleményét.

2017. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Én ugyan gépész vagyok, de szerintem jól gondolkodsz.

2017. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#4 proginfós vagyok és ez egy nagyon sz*r ötlet. Én is próbáltam ezt de szenvedés. Ahhoz hogy normálisan menjen a dolog, legalább egy Surface Pro 3 vágy hasonló kell. Az atom nagyon gyengécske.
2017. aug. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget ! még vároom a további válaszokat :) márka-beli véleményekre is kíváncsi vagyok
2017. aug. 7. 20:50
 8/18 anonim ***** válasza:

#6


Épp azt írtam NEM Intel Atom procival, meg a szokásos 2 giga RAM-mal, hanem 4 gb-tal.


4 giga RAM alatt nem menne Windows egy táblagépen se normálisan.

2017. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Olyant vegyél amiben hozzá tudsz férni a hdd-hez, és azonnal vegyél bele valami samsung 250gb-os SSD-t. A kivett hdd-hez meg vegyél egy külső usb-s házat és így azt is tudod használni tárolóként. (3-4e egy ilyen ház)


Akku üzemidőre még odafigyelhetsz, fontos ha nem akarsz konnektor közelbe lenni folyton.


Én 14colost vettem, mert alatta lévők már kényelmetlenek a szememnek ha sokat használom, 15,6-al meg nem valami jó járkálni.


Sokan kommerszezik az Asusokat, de szerintem a zenbookok nagyon jók. Könnyű, vékony, SSD, FULL HD kijelző, 12+órás üzemidő, na meg cseszett jól néznek ki. Utólag azt vennék én is.


Ja és egyenlőre nem erőgép fog kelleni...

2017. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ja és az lemaradt:

Fel se merüljön a tabletes ötlet mert borzalom.

2017. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!