Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megéri lecserélni...

Szerintetek megéri lecserélni egy laptopot és egy asztali gépet egy jobb laptopra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hamarosan sofőrként fogok dolgozni, és szükség lesz a laptopomra is, de szabadidőmben szeretek játszani. Jelenleg úgy működik a dolog, hogy az asztali gépen játszok(project cars, dirt rally), a laptopon meg az egyéb teendőket végzem.


A 2 gép:


laptop:

i7-4720HQ 2.6 ghz*4

GTX 950m 4GB

8GB RAM


pc:

amd fx6300*8

radeon hd 7870

12GB RAM


a pc-n többségben szebben futnak a játékok, bár laptopon nem sok mindent próbáltam, project cars kb. erős mediumon ment, pc-n viszont high alja.

Mafia III pcn majdnem minden fullon és szépen futott.


Azért is szeretnék laptopot, mert logitech g920 kormányt használok és így akár a 120 centis tvn is könnyedén tudok játszani, mert nem kell az egész gépházat átcipelnem.


Ahogy számoltam a laptop most kb. 140ért menne el, a gép olyan 60. 200 körül tudom, hogy értelmes laptop nincs, mert ezt a mostanit 220ért vettem 1 éve. Kipótolnám 100-zal esetleg 300 környékén már találok olyat, amin szépen futnak a játékok, esetleg 4k-ban?


Sajnos nekem most nincs időm ezzel foglalkozni, de tudom, hogy vannak akik kifejezetten szeretnek ilyesmiben segíteni; szóval előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. aug. 7. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan laptopot biztos nem kapsz épeszű áron, ami 4k-ban viszi a játékokat. Asztali gépben is kell hozzá 1080 Ti, ami nem 2 forintba kerül.


Várd meg a Ryzen APU-s laptopokat, valószínűleg jó áron jó teljesítményt fognak nyújtani azok alapján, amit az AMD az utóbbi időben csinált. Ha 4k nem is, 1080p simán meglehet.

2017. aug. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mostani laptopod is teljesen jó. Nem éri meg eladni 140ért mert ugyan ilyen teljesítményű jóval többe kerülne ha venni akarsz, szóval ott lennél hogy eladtál 2 gépet és van egy laptopod ami gyengébb mint a mostani.
2017. aug. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából mi szól a laptop mellett? Hogy rákösd a TV-re? Mert ezt át tudod hidalni egy hosszú HDMI kábellel, ha egy szobában van a PC meg a TV.


Továbbá, sem újonnan, sem használtan nem kapnál ennél jobb laptopot. Teljesen ugyanaz a hardver van KÉTSZÁSZÉRT!, hardveraprón, ami a te laptopodban van most, vagy még gyengébb, U-s processzor.


Viszont monitor gondolom van, egyéb perifériák is vannak, abból a 200-ból príma asztali PC-t tudsz összerakni.


De én nem cserélném le a laptopot, nincs ennél jobb a használt piacon, csak elvétve 1-2.


Ha szeretnél egy jobb vasat a mostani laptopnál és PC-nél, akkor én asztalit vennék a kettő árából.

2017. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az szól a laptop mellett, hogy kevés időt fogok itthon tölteni, és ezért teljesen fölösleges, hogy itthon álljon egy pc. Havonta kb. 4-5 napot tudnám használni.
2017. aug. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!