Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus P5nd2-sli alaplapon hogy...

Asus P5nd2-sli alaplapon hogy kell az alaplapi hangkártyát működésre birni?

Figyelt kérdés
Már próbáltam többféle drivert feltenni, körülnéztem a windowsba hogy nincs e levéve hang vagy bármi de sikertelenül. A realtek progijában megnéztem érzékeli amit rádugok. A Mikrofon pl megy tökéletesen. Csak hang nincs. A biosba csak annyi van hogy engedélyezem e az alaplapi hangkártyát vagy nem. Előlapi hangbemenet nincs rádugva az alaplapra. Más hangkártya vagy egyéb zavaró eszköz szintén nicns csatlakoztatva.

2017. aug. 8. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik operációs rendszer van fent?
2017. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:

Képernyő jobb alsó sarkában, az óra melletti fehér hangszóróikonon jobbegérgomb > Lejátszóeszközök > a listában melyiknél van zöld pipa?

(hátha van HDMI-s videokártyád és annak az audio vezérlője az alapértelmezett)


[link]

2017. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
win xp sp3 32 bit em van. Audió tulajdonságokban néztem nincs másik eszköz csak a "realtek ac 97 audio"
2017. aug. 8. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy Window 7-et, ha pedig esetleg támogatja a Windows 10-et a géped, akkor inkább azt. Ő megkeresi neked. Vagy pedig SlimDrivers, egy nagyon jó driver kereső program :)
2017. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dongaben ***** válasza:

Honnan származik az audio driver? XP-hez innen kellene:

[link]

Igaz, csak Beta verzió, de nincs más a gyártó honlapján.

2017. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ppróbáltam azokkal is meg driver boosterrel is. de nem a driver lesz a hiba szerintem mert akkor a mikrofonnak se kéne múködnie.
2017. aug. 8. 11:03
 7/8 CspCsj ***** válasza:

A képen látszik balra fent FP_AUDIO feliratú tüskesor:

[link]


Nálad is van rajta "műanyag" rövidzáró jumper, vagy a ház előlapi csatlakozója lett rádugva? (ha üresen állnak a tüskék, akkor az okozhat ilyen hibát)


[link]


Esetleg a Realtek speciális beállításainál állítgass:

[link]

2017. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
CspCsj , a jumperes bevállt :D ezer köszi :D
2017. aug. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!