Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Villámcsapás után van remény...

Villámcsapás után van remény az adataim visszanyerésére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vasárnap nagyon pórul jártam. A 10 emeletes panel tetején van egy UHF antenna, azzal nézem a MinDigTV-t egy USB-s tuner segítségével. Vasárnap délután az alvásból egy hatalmas csattanás riasztott fel, bevágott a liftszekrénybe a villám, annak az oldalán van az antenna. A DVB sticken megolvadt a műanyag, a monitoron csak szürkeség van, alaplap megpörkölődve az usb csati környékén, gép természetesen be sem kapcsol. Vinyó átrak másik gépbe: fel sem pörög, nem is ír új hardvert. Létezik a Kürt Kft-nél olcsóbb megoldás? :(

2017. aug. 9. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalásom az volt, hogy mások csak azt hiszik, hogy meg tudják e problémákat oldani. Mondhatnám némi humorral, hogy egy próbálkozó, akit a netről szedtem, 2003 óta dolgozik egy vinyón, hiszen akkor vitte el, és azóta nem jelentkezett. :D Lényegében ugyanezt mondja egy számítógépes rokonom is.

Az evolúció az, hogy az ember egyszer megszívja, és azután 3 példányban archivál...

2017. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a Kürt cég lenne a megoldás, de az tényleg nem olcsó.

Nem villám csapot gép esetén úgy tudtam vissza nyerni a HDD adatait, hogy elektronikát cseréltem, egy teljesen azonos típusból, aminek csak a sorozatszáma tért el. (szerencsémre, az se nagyon, szinte iker tesók voltak)

Esetedben nem kizárt hogy csak a lemezek áthelyezésével lehetne adatott menteni, ami házilag nem könnyű és iszonyat érzékeny.

2017. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs esélyed. Ahogy az első írja ha nincs biztonsági másolat, akkor ennyi és ezután majd lesz...
2017. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!