Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SZerintetek van rá remény...

SZerintetek van rá remény hogy a videokártya árak a közeljövőben kicsit visszaesnek?

Figyelt kérdés
Mostanában terveztem venni egy gamer pc-t, erre látom hogy 1-2 hónap alatt a kinézett VGA-k ára a másfélszeresére, majd kétszeresére nőtt mert a kedves adatbányászok tonna tételben vásárolják fel a középkategóriás kártyákat. Van rá esély hogy mostanában ez kicsit rendeződjön, vagy muszáj lenyelni a keserű pirulát hogy buktam 40-50.000 forintot ha ugyanazt akarom megvenni?

2017. júl. 23. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A bányászat fellendülése a hardveripart is felrázza egy kicsit és direkt ilyen célhardvereket fognak gyártani és forgalmazni. Aki bányászni akar az majd veszi a bányászgépbe való dolgot, aki mást akar az veszi majd a normál kártyákat. Ennek pedig árnormalizáló hatása kell hogy legyen pár hónap alatt. Idén lehet nem veszel gémer gépet, arra azért készülj fel.
2017. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

Az idő mindent megold, csak türelem, csak türelem.


Aki gamer PC-t akar az ne sajnálja a pénzt, ha mindent akarsz venni (monitor, 5.1 hangfal, gép (hangkártya, videokártya, RAM, SSD), stb.), akkor minimum 500 000 Ft-tól felfelé már van esélyed egy jónak mondható PC-re!


Bár ha a VR-t is szeretnéd, akkor ez csak a videokártya és a szemüveg ára... :-)

2017. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lord Hidan ***** válasza:
100%

Hát a használt piac kezd már kicsit jobban vissza esni a rendes árakra az rx 480 4gb-okat már nem 140ezerbe árulják már kapni 100ért is.

De még bőven kell egy "kis" idő hogy teljesen vissza álljanak az árak.

Ahogy fentebb is írták jönnek a direkt bányászatra készített kártyák.

2017. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Csak maga a PC kéne, monitor, minden egyéb van. 300-350e forinttal kalkuláltam, annál azért nem szeretnék többet költeni.

Valami erősebb i5, esetleg i7-es proci. 16 GB RAM kezdésnek, 240 SSD + 1 terra HDD, és egy 1060-as 6GB-s, vagy egy RX580 8GB-s kártyát akartam. Az utóbbi gyakorlatilag ahogy bejött már el is fogyott, előbbi meg 80-90ről 120-140e forintra ugrott. Annyiért nyár elején 1070et is kaphattam volna... Kár hogy ezt nem látja előre az ember különben a VGA-t megvettem volna akkor :/. Na mindegy, köszi a válaszokat, akkor jegelem egy darabig :/.

2017. júl. 23. 14:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Rílódid ma tényleg nem tud mást írni, csak misztikus dolgokat, félmillió egy gamer gépért. :DDD


Átmeneti állapotként én azt csinálnám, és fogom is, ha nem normalizálódik a helyzet, hogy veszek egy erősebb procit a VGA-ra fordított árból (ami már megtörtént, LeC-nél elég jó ajánlatok vannak), és veszek egy használt kártyát, hogy azért valami legyen a gépben, és amikor majd normalizálódik a helyzet, akkor lehet az igazi üzletet megkötni.


Dolgozó ember vagyok, normális fizetéssel, tudok várni pár hónapot, vagy fél évet, és addig is félre tenni, ha erről lenne szó. De átmeneti megoldásnak nem szabad sokat belefeccölni a VGA kérdésbe. Újonnan egy 1050 Ti-t, használtan egy GTX 960-at, vagy 970-et. De most 1060 6GB-ot venni száz valahányezereért, vagy 1070-et két kilóért, kizárt.


Bika procit vegyél inkább, meg egy "fo$" videokártyát, aztán majd lecseréled az utóbbit, ha nyugodt lesz a szitu.

2017. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is most akartam gépet venni, írtam is ki ezzel kapcsolatban egy kérdést ma. Én szerintem várok, úgyis jönnek ki új játékok addig, több pénzem lesz rá, stb stb.


Az magas ár csak egy dolog, de ez a készlethiány..


Hát remélem azért nem kell 1 évet várni, hogy meglegyen az a gép.

2017. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5-ös, ez egy tök jó ötlet :D. Igazából én csak azért szenvedek mert gyakorlatilag lassan 4 éve egy rossz döntésemmel küzdök.

2013 decemberében vettem egy játékra alkalmatlan notebookot az akkor tönkrementt PC-m helyett mert úgy nézett ki hogy kimegyek hajóra dolgozni és akkor a PC-t nem tudom magammal vinni. Azóta egyszerűen nem jutottam el odáig hogy le tudjam cserélni.

Most végre olyan munkahelyem van ahol épkézláb fizetést kapok, de azért nem annyit hogy ennyire érzéketlen legyek az árakra.

2017. júl. 23. 14:35
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)
2017. júl. 23. 14:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, jobb türelmesnek lenni, mint túlfizetni egy jelenség (bányászat) miatt. Tavasszal minden nagyon jó áron volt, használtan pláne. GTX 1070-et lehetett már kapni garanciásan, normális eladótól hardveraprón 100 körül, tíz ujjad megnyalod..


Csak ha lecseng a bányász parádé, utána meg szétszpemmelik a használt piacot a bányászatra használt kártyákkal. Mindenképp körültekintően szabad csak vásárolni, ismert eladótól, kártyáról készült saját képpel, garanciával, akár számlával, stb. Mert garancia nincs számla nélkül, és ha a számlán ott van, hogy 10db GTX 1070, akkor köszi pápá. Persze kijátszhatja a rendszert azzal, hogy 10 külön rendelést adott le, és akkor a számlán csak 1db VGA van, csak az eléggé időigényes minden téren. Boltnak is, meg a vevőnek is. :D Bár már az is gyanús tud lenni, hogy vásárlás ideje május, június, és eladja októberben, vagy pont akkor, amikor kipukkadt a bányász lufi. Ami szerintem már megtörtént, mert az Ethereum értéke feleannyi, mint 1 hónapja, eléggé ingadozik most 200 dollár környékén. Ha itt beállítod az időt 3 hónapra, akkor jól látható, hogy mikor volt a toppon. Egy hete volt 150 dollár, az azért eléggé tré a 400-hoz képest.

[link]


Akkor személyesen megnézni a kártyát, kipróbálni, kiharcolni 1-2 nap visszafizetési garanciát, és otthon széttesztelni.

2017. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#5-ösnek:


Abban igazad van, hogy ma tényleg nem hozom az igazi formám, de nézzétek el, ugyanis frontérzékeny vagyok. Nem tudom felétek milyen az idő, de errefelé ha csak fekszel is, folyik rólad a víz!


Amúgy meg most sem mondtam annyira misztikus dolgot, ugyanis csak válogassunk össze egy Gamer PC-t egy véletlenül kiválasztott számítógépes boltban:


[link]


(700 000 Ft, és nem is a legjobbat választottuk mindenből, mégha le is mondunk pár dologról, akkor is ütjük az 500 000 Ft-ot, és most látom, hogy "normál HDD" hiányzik is, mondjuk az adatok tárolására lehetne még egy 2TiB-es WD, de az már igazán aprópénz)


De ha igazi hangzás is kéne, akkor egy hangkártya sem árt:


[link]


(40 000 Ft, persze vannak 8000 Ft-ért is, meg az integrált sem rossz, de vájtfűlűeknek...)


Meg egy házimozi hangfalszett:


[link]


(86 000 Ft, ez igazán olcsó a többihez képest, itt is lehetett volna 7.1-es, de ne mindenből a legjobbat akarjuk!)


...és esetleg az ínyenceknek egy Oculus Rift:


[link]


(215 000 Ft)


Összeadtátok? :-) Vagy ti hogy gondoltátok a Gamer PC-t megvenni? Esetleg a Hardverapró-ról??? :-)


Tehát nem én vagyok a misztikus, hanem az árak! :-)

2017. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!