Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hűtő ventilátor...

Processzor hűtő ventilátor csere megoldható az alábbi módon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A processzor hűtő ventilátorom elég hangos és cserére szorulna. Van nekem itthon egy szinten 12 cm-es ventilátorom amit egy régi tápsgysegbol szedtem ki, szinte új szerű állapotú, mert sosem volt használva kb. Ez mind szép és jó, hogy egyforma méret, de a csatlskozása nem egyforma így nem tudnàm megoldani, hogy a CPU fanba bedugjam. A kérdésem az, hogy egyáltalán megoldható e, hogy a táp ventilátort tegyem a helyére és kössem be máshova a gépben ? Vagy ez hülye ötlet? Előre is köszi

2017. aug. 13. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hülye ötlet, csináltam már ilyet. De csak házhűtőt csináltam rossz táp ventijéből. A processzorra vegyél inkább egy rávalót.
2017. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben, inkább veszek akkor. Köszi a választ!
2017. aug. 13. 12:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem olyan drága dolog egy új venti. Szerintem érdemesebb lenne venni,mint tuningolni. A táp venti nem biztos,hogy annyi levegőt tud szállítani azonos fordulaton. Ha nagyon feltekered,akkor meg hangos lesz.
2017. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként milyet ajánlasz illetve ajánlotok rá? Épp keresgéltem, de szinte mindenhol csak komplett hűtőket ad ki, nekem csak a ventilátor kellene.


Ami benne van, ennek ez a típusa:


Thermalight TY-121BW

2017. aug. 13. 12:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Ajánlathoz nem ártana tudni milyen az alaplap foglalata (pl intelnél 1155, 1150, 1151, amd-nél am3, am3+, fm2+, am4 stb), illetve milyen procihoz kell (lesz tuning, húzva van az órajel, esetleg energiatakarékos stb).
2017. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem lesz tunning, nem is játszok, egyszerű átlagfelhasználás Internet, letöltés stb.


Processzorom: Intel Core i3-4160 (1150-es)


A gyárinak leírtam a típusát az előbb, ami rá volt írva ventilátorra.

2017. aug. 13. 12:38
 7/14 A kérdező kommentje:

De azért leírom még egyszer, hogy nekem csak egy 120 cm-es ventilátor kell rá, nem a komplett hűtő.

Mert hiába szedtem le és takarítottam ki belőle a koszt, ugyanúgy egy idő után elkezd túl hangos lenni és inkább nem kisérletezgetek olajozással meg mindenféle "házi praktikával" úgy is pár éves már, inkább cserélném egy újra.

2017. aug. 13. 12:40
 8/14 A kérdező kommentje:
12 cm-es bocsánat
2017. aug. 13. 12:40
 9/14 anonim ***** válasza:

azt nem láttam, bocs.


Olcsóban ott van a Deepcool gammaxx 300, Cooler Master TX3 Evo, Arctic freezer 7 Pro rev2, 7 ezernél többet nem érdemes adni rá. Lehetőleg hővezető rézdrótos legyen, hogy a venti ne a processzorra fújja a meleg levegőt, hanem oldalra el.


A foglalat 115*-es, vagyis ami rámegy a 1156-ra, az rá fog menni a 1155-re, 1150-re meg a 1151-re is, a lyukak és a processzor ugyan ott van.

2017. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezeket bemásolva a Google-be mind komplett hűtőket hoz ki.


Nekem egy processzor hűtő ventilátorra lenne szükségem.

Ilyet nem lehet kapni akkor külön?

2017. aug. 13. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!