Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi hatókör kiszélesítéséhez...

Wifi hatókör kiszélesítéséhez melyik megoldást ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem egy régebbi építésű kertes házba. A falak kb 40 centi vastagok, ez okoz némi problémát. Egy netgear R7000 routert tettem be nagyjábol pont a ház közepére, ami a helységeket igy is szuperül lefedi, sőt még az utca irányába is el lehet sétálni wifi vétel mellett, de hátul a kertbe már nagyon gyenge vagy nincs is jel.


Ez egy hosszukás telek, az utca felöli oldalon van a ház, és beljebb egy mellék épület, azután a kert egész hátul. A melléképületben van áram, tehát igénybe lehetne venni, de azt nem tudom eldönteni, h milyen módon, Ezért kérném a segitségét esetleg olyan valakinek aki hasonló cipőben jár, hogy melyik lenne a leg hatékonyabb megoldás.


Az első megoldás amire gondoltam, hogy van 1 régebbi routerem, ennek kihuzok egy utp kábelt és öröm.

ennek az lenne az előnye h relative olcso, viszont a kábelt nem igazán fogom tudni elvezetni sehol.


Ezt az ütletet továbbfejelszve némiképp gondolkdotam rajta hogy konnektorba dughato LAN transmitter és recievert használok. Ezesetben megsporolnám a kábel kihuzgálását és valoszinű nem lenne szükség a routeremre se a másik végen mert szerintem van olyan konnektoros lanos vevő amibe van wifi adó. De ezekkel kapcsoaltban semmi tapasztalatom nincs. Elképzelésem sincs, hogy milyen adatátviteli sebességet lehet igy elérni a gyakorlatban. Ha valakinek van ezekkel tpasztalata annak nagyon örülnék


a harmadik megoldás h lerakom oda a routerem ahova még elér jól a wifi (a melléképület eleje) és repeaterként használom, de ez esetemben sajna csak fél megoldás lenne ugyanis még joval hátrébb kéne vinni a wifi jelét a kert felé.


jó kis kérdés lett...

Szóval mit tanácsoltok? :D

Remélem van valaki aki hasonló cipőben jár és már tudja, h mi a legjobb :D



2017. aug. 14. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Wi-fi erősítő
2017. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első megoldás nem volna jó? El lehetne vezetni a padláson is akár, fúrsz egy lyukat a kiindulási pontba és a végpontba ahova futni fog a kábel, átvezeted rajta és összekötöd a 2 routert. Ez lehet egy megoldás még.
2017. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl úgy van (jó, kisebb területről van szó jóval, 2 szoba) hogy az én szobámba már alig-alig jön át a jel így ami a fő routerből amúgy is jött kábel (a szobám melletti szobában van) a gépembe az a kábel rá lett kötve egy másik routerre így végre itt nálam is van megfelelő jelerősség. Igaz itt nem a padláson keresztül van vezetve hanem a falon van átvezetve és a sarkokon fut végig egészen idáig, de mivel a sarkokon van a szőnyeg még pont elfedi.
2017. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szóval ti az UTP kábelhúzos megoldásra szavaznátok?

Ezesetben gondolom méterre lenne érdemes kábelt vennem és venni 1 krimpelő fogót.

de azrét még várnék ötleteket vagy tapasztalatokat a konnektoron átvezetett lannal is. sose ismertem senkit akinek ilyen lenne. ennek meg lenne az az előyne is, h akárhol bedugom ott van wifi.. :D

2017. aug. 14. 17:19
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

A PowerLine -al vegyesek a tapasztalatok, de általában pozitívak. Függ a távolságtól, a elektromos kábelek és csatlakozásaik minőségétől. És hogy egy fázisról megy-e a két konnektor. Néhány helyen már üzemeltem be ilyet, főnként csak TP-Link -et. Panasz csak egy helyről érkezett, ahol hetente egyszer ledobta a kapcsolatot és újra kellett párosítani. Ami a sebességet illeti, nem tudják ami a dobozra van írva csak kb a 30% -át, de ez helyfüggő is.

A legolcsóbb és a legstabilabb még mindig a kábel természetesen. :)

2017. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves P.O.C!

Köszi, hogy megírtad a tapasztalatod vele.

Eddig senkitől nem siekrült róla infot kapnom.

Az igért telejsitmény 30%a nem túl acélos sajna.

amit néztem (tp-link) arra 300 megabitet igérnek

ha abbol hoz 90 megabitet végülis nem rossz, viszont árát tekintve közelébe sincs a kábel kihuzos megoldásnak. Csak az meg egy csomo meló lesz. Nem olyan egyszerű felvinni a padlásra se szerintem, de majd megnézem.


30-35 méter UTP nem lesz amúgy túl hosszú? Cat5e kábelt látok legolcsobban 50 ft körül méterét.

2017. aug. 14. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100 méterig lehet húzni az utp-t (ha emiatt kérdezed)
2017. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Emiat krédeztem. köszike :)
2017. aug. 14. 18:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!