Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami baja van a gépemnek...

Valami baja van a gépemnek help! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Békésen youtuboztam mikor egyszer csak lekapcsol a gep mintha csak áramszünet lenne. Aztán pár másodperc után ujra bekapcsolt majd ujra le. Kihuztam a tápkábelt had pihenjen pár napot. Aztán 2nap múlva bekapcsoltam és eljutott a felhasználó bejelentkezésig majd lekapcsolt de most szikrazo hangot adott... Nem tudom hogy a gép vagy az elosztó. Kihúztam a tápkábelt. Vajon nagy baja van? Pentium g630 proci gt 730 videokartya 360w os táp. Nem merem ujra bekapcsólni félek h kigyullad vagy a táp tonkreteszi az egész gepet. Ilyenkor hova kell vinni a gépet? Mi okozhatta? Bekapcsoljam ujra?

#gép #táp Szikrázó hang
2017. aug. 18. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bármi lehet a baj (legnagyobb eséllyel valsz. a tápegység lesz a bűnös). Mivel ennyire nem értesz hozzá, inkább vidd be egy boltba. Google-be írd be, hogy számítógép szervíz.
2017. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MGéza ***** válasza:
A szikrázó hangot valószínűleg egy eldurrant ellenállás adta ki a tápegységben. Milyen márkájú tápegységed van(volt)?
2017. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindjart megnezem. Bekapcsoljam ujra? Vagy azal rontanek a hejzeten?
2017. aug. 18. 17:25
 4/14 MGéza ***** válasza:
Be ne kapcsold! Vedd le a ház oldalát és olvasd le a matricáról a márkáját.
2017. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Roszul irtam le csak 230v az van rairva h rated voltage majd holnap megnezem az oldalat is
2017. aug. 18. 17:35
 6/14 A kérdező kommentje:
De ezelott minden hasznalat utan kihuztam a tapkabelt mert ha lekapcsoltam par perc mulva bekapcsolt csak ritkan nem meg a vinyoval is volt baj hogy volt par bekapcsolas mikor irta hogy scaning and repair hdd vagy valami ilyesmi
2017. aug. 18. 17:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Itt az a baj, hogy miután egyértelmű jele volt annak, hogy hibás a tápegység, mg próbálhattad bekapcsolni, hátha tönkre tesz más alkatrészt is és nem csak 5-10 ezret kell rákölteni hanem új gépet kelljen venni... :S De ne aggódj, ha szerencséd van, akkor csak a tápegység ment tönkre.

De tényleg nézd meg, hogy milyen tápegységed van. A 230V az a feszültség, hogy olyan konnektorba kell dugni. Az érdekel minket, hogy mekkora a teljesítménye (W), de még jobban a pontos típusa. Leveszed a gépház oldalát és rá lesz írva a márkanév, na meg a model...

2017. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És ez az én hibám h ot valami virus vagyy ez .agátol tonkre megy egy ido itan
2017. aug. 18. 21:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a (valószínűleg) gyenge minőségű tápegység hibája. Nyilván hozzá nem értőként egy előre összeállított gépnél nem mondanálak hibásnak, hiszen fogalmad se lehet róla, hogy sz** benne a tápegység. Inkább akkor lenne a te hibád, ha te választottad anno a tápegységet a gépbe (amit kétlek). Minőségi tápegység nagyon minimális az esély a meghibásodásra. Ha másnak nem esett baja a minőségtelen táp miatt, akkor veszel bele másik tápot, lehetőleg nem hulladék minőségűt és akkor működni fog a gép.
2017. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyik baratom azt mondta nem hibas csak nem volt bedugva rendesen a kabel ezer adot szikrazo hangot meg kapcsolt ki be igaz ez?
2017. aug. 19. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!