Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek 400. 000ft-ért...

Szerintetek 400. 000ft-ért használt gépalkatrészek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy komoly konfigot szeretnék venni, viszont az alacsonyabb keret miatt elgondolkodtam a használt alkatrészeken. A gépet megkapnám kb 350.000ért ha használtan venném a dolgokat. Csak garanciás, terméket vennék, illetve van bontatlan 3 év garis cucc is. Anyámék nagyon savazzák a használt témát, azt hajtják, hogy ez drága tanulópénz lesz megint, tuti valami hamisítványt kapok vagy valahogy átbasznak. Ti vennétek ennyi pénzért használtan alkatrészeket?

Állítólag 2-3 év bolti garancia van az alkatrészekre, meg előttem szereli ki a gépből, kipróbálhatjuk, stb.. Szerintetek?



#PC #számítógép #konfiguráció #használt #Használt gépalkatrész #használt konfig
2017. aug. 24. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Alaplapból, adattárolóból újat vennék mindenképp, többi lehet használt, ha megbízható az eladó.

Konkrétan milyen alkatrészekről van szó egyébként?

2017. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tápot, merevlemezt (ssd-t) nem szívesen vennék használtan, de minden más jöhet, természetesen garanciával.


Processzor nagyon ritkán hal meg, tehát ha megy, akkor menni fog még sokáig.

Alaplap feladhatja egyik pillanatról a másikra, ezért neccesebb. Jól nézd meg van-e fizikai sérülése, ha nincs akkor ha el is romlik ott a gari.

400 kilóból nagyon durva használt masinát lehet összerakni, mindenképpen jó ötlet.

2017. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én videokártyát, procit, procihűtőt, esetleg ram-ot vennék használtan. GTX 1080-ra gondoltam 160ért. Meg bontatlan procit 90ért.
2017. aug. 24. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rendes bolthoz garanciás még elég ideig, és van hozzá normális számla, akkor nyugodtan lehet venni.
2017. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mostani helyzetet figyelembe véve a használt piacon való nézelődés megéri jobban, hisz gondolj bele. Memória árak mennek felfelé ami a túl nagy igény miatt van és ez tolja felfelé a videókártyák árát hisz abba is kell memória. Sőt, a kártyákat a bányászat is tolja fel, elsősorban az. Én vegyíteném a dolgot. Pl a procik és az alaplapok meg a többi kellék jó áron beszerezhetőek újonnan is. Processzoroknál meg az elkövetkező 1 évben elég szélesre fog nőni a választék, bár most is van de ez még nagyobb lesz. Igen, az amd ryzen is szóba jöhet, a ryzen indította be ezt az egészet. Pl coffe lake i5-ök amik jönnek 6 magosak lesznek. Az ez utáni ice lake generációt 10nm-en tervezik kiadni. Alaplapból meg mindig lesz jó árban elég széles kínálat. Amit megérné használtan az mint említettem a videókártya és a ram, a jelen kor drága holmijai.
2017. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként is. A 4c/4t felállás kezd kifújni. Ha ránézel videókban yt-on látszik, hogy a mai új, komoly gépet igénylő játékok a 4c/4t procikat közel 100%-on ki is használják még a ryzen 5-ök megállnak 40-60%-on.
2017. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ryzen 5-ök megállnak 40-60%-on."

kevesebb fps mellett . Az fx procikat sem pörgetik jobban a játékok de attól még nem jobbak.

2017. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És lehagytam... Fps-ben is hozza a szintet. Meg amúgy is, munkára (ha netán kéne valakinek) jobban használható.
2017. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!