Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy nyomtató megosztásra...

Ha egy nyomtató megosztásra alkalmas routert veszek, akkor azon bármilyen usb csatlakozású nyomtatót meg tudok osztani, vagy csak bizonyos típusokat?

Figyelt kérdés

2017. aug. 31. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak bizonyos típusokat.

Mielőtt megvennéd a routert, érdemes megnézni mit támogat.


TP-Link esetén: [link]

2017. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, akármilyen tplinkes routert nézek az én nyomtatóm (Canon Pixma MX395 ) egyik kompatibilitási listáján sincs rajta.
2017. aug. 31. 21:31
 3/4 Hominida ***** válasza:
#1, a linken én azt a listát látom, hogy ez az eszköz melyik nyomtatószerverekkel kompatibilis. Nem a nyomtatókkal. Én elsőre azt hinném, hogy a routernek elég mindegy, hogy milyen nyomtatóra tolja ki a kapott cuccot, legalább a legszokásosabb nyomtató-üzemmódokban.
2017. szept. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hominida tévedsz. Nézd meg az adott terméknél levő PDF-ben levő listát (például [link] ) - az alábbi szerepel benne:

"The Print Server supports both print sharing and scan sharing FOR THE PRINTERS OR MFPs(MULTI-FUNCTION PRINTERS) IN THE LIST BELOW."

szóval a (routerben levő) nyomtató- és szkennerszerver az alábbi listában levő NYOMTATÓKAT ÉS MULTIFUNKCIONÁLIS NYOMTATÓKAT támogatja. És a felsorolásban NYOMTATÓK szerepelnek, nem nyomtatószerverek.


Gondolj csak bele: ha nyomtatószervert csinálsz (mondjuk cups-sal esetleg még samba-val), akkor magára a nyomtatószerverre lokálisan fel kell telepíteni a nyomtató driverét (PPD), hogy a gép tudjon kommunikálni az eszközzel. Majd a nyomtatószerver a kliensekkel valamilyen protokollon (például IPP vagy SMB) lekommunikálja a nyomtatást.

2017. szept. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!