Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minap eladtam egy számítógépet...

Lord19931224 kérdése:

Minap eladtam egy számítógépet, semmi problémával nem találkoztam mikor nálam volt. Az úr aki megvette, személyesen, látta, fogta, amit épp akkor tudott megnézett, esztétikai okok miatt olcsóbban is adtam neki!?

Figyelt kérdés
Másnap hív hogy elvileg alaplap hibás, nem ismeri fel az integrált kártyát a gép, azt mondja az én hibám mert nem írtam a hírdetésbe stb. , laikusként mit írtam volna ki? olyan hibát találtam amiről nem tudtam. Visszavásárlást vetett fel. , mit tegyek? Lehet belőle károm?

2017. szept. 1. 13:02
 1/8 Dongaben ***** válasza:
Inkább segíts neki a telepítésben, ha nem a "Világ végén" lakik. Valószínűleg új rendszert akart rátenni, de "kuka" hozzá...
2017. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Használt számítógép adásvételnél, magánszemélyek között

mindig javasolt:

1. Adásvételit írni

2. Melléírni az alkatrészek sorozatszámát

3. Eladóként, ha nem tudod a sorozatszámot rögzíteni,

valami más módon megjelölni, hogy tudd, a te alkatré-

szed van benne, nem trükközik vele a csóka

4. Beleírni, hogy hardwaresen működik, és hogy a vevő

általi módosítások miatt garancia/visszavásárlás nem

működik.


A szoftveres hiba, főleg ha a vevő követi el, nem lehet

visszavásárlási alap. Ennyi erővel bárki bármikor vissza-

viheti a használt gépét, ha hülye hozzá, és elrontja.

Itt nem a termék minősége, hanem a vevő hülyesége generált

problémát.

2017. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Visszavásárlásból annyi gondod lehet, hogy 1-2 belső dolgot

kicserélt benne, amit ha nem veszel észre, akkor csúnya

bukta lehet a dologból. De miért akarja visszavetetni? Ha

tudja, hogy elrontotta, programi szinten (ami orvosolható

egy mezei informatikusnak is), miért akarja visszaadni?

Én ilyenkor mindig hátsó szándékot feltételezek, bocsi.

2017. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Müködik maga a gép(laptop), csak ha át váltja integrált kártyára fekete képet ad. Személyesen mikor megnézte, látta hogy a gép nem jeleníti meg az integralt kártyát csak a dedikaltat,arra gondolt hogy valami illeszto program miatt nem látja. Viszont elvitte, felépítette és az integrált kártyát igy se látja, elvileg megnezette és alaplaphiba. Telefonba azt mondja ez igy nem korrekt, visszavasarlas vagy küldjek neki javitasra penzt. Ha engem nem erdekel az egész, nem lehet belőle bajom? Köszönöm válaszaitokat!
2017. szept. 1. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elvitte annak ellenére, hogy ismerte a hibát semmi alapja a reklamációra, ez nem egy rejtett, csak később előjövő hiba, tudta, hogy mit vesz.
2017. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki használt laptopot vesz, (főleg ha magánszemélyként nem pl valami normális boltba, ahol esetleg van néhány hónap garancia, plusz szervizelési lehetőség) szerintem az az alap, hogy elég okos hozzá, hogy tudja felmérni mire költi a pénzét. Vagy van annyi sütnivalója, hogy kerít egy embert aki átnézi neki.

Na már most én momentán ennyire nem értek a gépekhez, tehát eszembe sem jutna teszem fel a jófogásról vagy más online piacról laptopot venni valakitől....

Én laikusként azt mondom, a vevő így járt.Főleg ha még papírt sem írtatok róla. Ha én eladnám a laptopomat, aminek az én laikus szememben semmi problémája nincs, azon kívül, hogy nem futnak rajta a legújabb gamek biztos hogy nem vennem vissza.

2017. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak nem legfelső kategóriás laptop, akkor a dedikált

chip és a processzor gpu összedolgozik. Nem lehet őket

fizikálisan különválasztani. Alapból az integrált végzi a

megjelenítést, a dedikált csak a számításokat végzi el.

Letiltani egyiket sem lehet, mert egymásra vannak utalva.

2017. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Személyesen mikor megnézte, látta hogy a gép nem jeleníti meg az integralt kártyát csak a dedikaltat,arra gondolt hogy valami illeszto program miatt nem látja."


Innentől elmehet a búsba. Tudott a dologról, úgy vette meg.

2019. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!