Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya és monitor fejlesz...

Videokártya és monitor fejlesztés: van kártya, amin tűrhetőek a játékok 4K-n? Monitor javaslatok?

Figyelt kérdés

Mostanság a 4K monitorok egész elérhető áron kaphatóak, és videó- és képszerkesztés (meg másodlagosan 4K játék) miatt terveztem beruházni egy 4K monitorra, min. 27-28" méretben.


Esetleg tudnátok javasolni monitort? A keret legyen mondjuk ~150 ezer. IPS panel alap, fényes kijelző előny (utóbbiból nem is találtam egy modellt sem). Nem kellenek parasztvakítós "gamer" monitorok, egy gazdag színvilággal és tűéles képpel megelégszem, 60Hz-n. (Viszonyítási alap a mostani monitorom: Dell S2340L)


A jelenlegi videokártyám (R9 290X) sajnos nem lesz elég még lightosabb gamingre sem 4K-n. Egy Overwatchot még talán elbírna, de egy újabb, grafikailag nagyobb igényű játékot már aligha.


Milyen videokártyát ajánlanátok, ami fejlődés lenne, és lightosabb gamingre is elég? (Természetesen, nem a legmagasabb beállítások a cél, de nem is a legalacsonyabb. Ha valamire végképp kevés lenne, még mindig van 2 db FHD monitorom, amit megtartanék a 4K-s mellett. A 4K monitor első sorban a szerkesztés miatt lényeges.)


A videokártyára 150-180 ezer Ft körül gondoltam költeni, bár gyanítom, hogy ez nem lesz elég. AMD Vegákról mi a véleményetek?


Bármilyen javaslatot, tanácsot előre is köszönök.



2017. szept. 3. 02:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Vega (már az új) nem éri meg perpill, akkor már inkább

egy GTX1080. Az meg tud birkózni 4K 60FPS-el lazán.

Monitorra nincs ötletem, mert normális 4K monitor nincs

ilyen árfekvésben. Inkább 4K TV-n játssz, az is tudja

60Hz. Persze ez a játéktól is függ...


Nekem a munkagépem simán bírja GTAV maxon mindenből 4K

egy 1070-es kártyával. Persze ez a játék nem mérvadó,

minden játék máshogy van optimalizálva, és jönnek az

új játékok is folyamatosan :)

2017. szept. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ujabb jatekokhoz 1080 is csak sliben eleg ha max grafrol van szo (kulonben 4knak sincs haszna low grafon), 1db 1080ti viszont elegendo jelenleg.
2017. szept. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A monitorra a keret flexibilis. Ha szerintetek ennyiért nincs értelmes 4K monitor, megfontolom a magasabb keretey.

Szerintetek mennyiért, illetve melyik az a modell, amit érdemes minimum megvenni?

2017. szept. 3. 03:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Azok a 4k monitorok, amik meg is érik, inkább 200k magasságában kezdődnek sajnos, legalábbis újonnan. 32 col képátló alatt én inkább 1440p-st ajánlanék, habár abból is inkább csak AMVA panelosak vannak.

Esetleg, ha hozzá tudnál dobni még egy kis pénzt, vehetnél egy ilyet:

[link]

Itt a pixelek száma a normál QHD és a 4k közt van, de még közelebb a QHD-hoz, így valószínűleg egy GTX 1080 megbirkózna vele.

[link]

2017. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!