Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Használ valaki 34 inches...

Használ valaki 34 inches ultrawide monitort programozáshoz?

Figyelt kérdés

3 programot simán meg lehet nyitni egyszerre azt tudom, de mennyire marad olvasható a szöveg? Jó indulattal 110 a DPI 34 inch 3440x1440-es monitoron.

Számok alapján eléggé olvashatatlanok és szőrösek lehetnek a betűk.

Viszonyítási pont: Retina MacBook

Olyan monitort keresek 300k-ig bezárólag, amely hozza ezt a szintet.



2017. márc. 7. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint jobban szeretem a 3 különálló monitort. Mégpedig azért, mert ha áthúzok egy ablakot egy monitorra és azt az ablakot teljes képernyősre teszem, csak azt az egy monitort tölti ki. Aztán fogok egy másik ablakot, áthúzom egy másik monitorra, teljes képernyősre teszem, és az az ablak is csak azon lesz teljes képernyős. Ellenben ha egy nagy monitorom van, centizhetek azon, hogy hogyan pakoljam őket egymás mellé - és ha teljes képernyősre teszem, akkor az az egy ablak tölti ki az egész képernyőt.
2017. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elvileg vannak olyan segédprogramok, amelyekkel nem kell az app méretét állítgatni, hanem automatikusan egyenlően osztja fel a szabad területet a 3 app között.

Igazából teljesen mindegy lenne, hogy ultrawide vagy 16:9 a monitor. A lényeg az egész történetben az, hogy hónapok óta keresek olyan monitort, amely hozza egy MacBook retinakijelzőjének a szintjét. Csak Windows-nál félek a rossz skálázódástól :/

Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok :D

2017. márc. 7. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a több monitor oldalt erősítem. Mivel, ha pont olyan a szituáció az asztalon, akkor odább lehet őket tologatni, hogy pl. egy nagyobb valami ideiglenesen eltudjon terülni az asztalon.

pl.: A2 vagy A1-es diagram/terv papír

de lehet bármi más

2017. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
+1 3 monitor, olcsóbb, praktikusabb.
2017. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

en sima netezgetésre használom, meg pár dolgot konfigolok a legbonyolultabb programom is max 1-2 oldal tehát nagy tapasztalat nincs..


de az van, hogy nekem rettentően idegesítő az, hogy nagy kb a monitor felét nézem mindig. a másik fele nincs kihasználva..

2017. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Világos.

Ma kezdtem el nézegetni ezeket, mert ahogy említettem nem igazán találtam megfelelőt, ami zökkenőmentes visszatérést jelentene Mac frontról Win-re.

Elég nehéz letenni a jót :D

Na majd még nézelődök.

2017. márc. 7. 23:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, az, hogy 34 inch, meg retina, eléggé üti egymást.

Én full HD monitort (32 inch, 16:9, 1920 x 1080) használok, totál elégedett vagyok vele.

2017. márc. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy Mac vagy Windows vagy linux szerintem Mind1 ha a monitor mérettől van szo
2017. márc. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy 27 inches monitorom van, de egy 15 inches laptopról fejlesztek. Egyedül akkor kell a nagy képernyő, ha már kb. 1000 sorból áll egy kódrészlet. Akkor érdemes átváltani nagyobb monitorra szerintem. Sublime text -ben átláthatóbb az egész nagy monitoron. Egyébként szerintem felesleg.
2017. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!