Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért panaszkodnak hogy...

Miért panaszkodnak hogy drágák a pc-k a videókártyák miatt, mikor nem is?

Figyelt kérdés
Oké hogy drágábbak most a videókártyák a a kripto bányák miatt, de minden más sokkal olcsóbb lett, procit fillérekért dobálnak hozzá, 1-2 éve is ugyanennyibe kerültek a gamer pc-k mint most.
2017. szept. 10. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert az emberek nagy többsége munkából él, és havonta rak félre a fizujából egy kis összeget pl. videókártyára.

Tudod vannak olyanok, akiknek nem veszik meg a szüleik szülinapjára egy 120 ezres kártyát. Aki 5 ezer forintból rakosgatja össze az új hardverei árát (mint én is) annak igen nagy érvágást jelenthet egy pár százalékos drágulás.

Örülj neki hogy te nem ebbe a cipőben jársz, és filléres kiadásként jellemzed egy processzor megvételét.

2017. szept. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Figyelem, a kérdező megoldja a világ összes problémáját!!
2017. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MGéza ***** válasza:
100%
A fillérekért relatív dolog. Én még mindig a youtubeos hardver tippeken is lógok, hátha tudnak valami értelmes alternatívát kínálni fejlesztésre, hiszen használtan egy jó erős proci, egy 6/12-es húzható xeon vagy hasonló tényleg bagó összegért kapható, csak mondjuk az alaplap ára van hozzá az egekben... Videokártya? A dolog másik fele, a helyzet az hogy tényleg nem éri meg a használt cuccokkal szenvedni, mert hiába 30k egy 280X ára amikor alig jobb, mint egy RX 460, egyébként meg az új és a használt piaci árak mind lefele tartanak, már 80 körül is adnak el RX480 8Gb-t néha.
2017. szept. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Talán azért panaszkodnak, mert jó pár éve még egy 40 ezres videokártyával is kimaxolhattad a játékokat. Most meg ugyan ehhez 100 ezres kell. Nem rég még 8 GB minőségi RAM -ot 12 ezerért vettél, most meg 25-ért. A háttértárak főleg az SSD drágul, ahelyett hogy olcsóbb lenne. Szóval ilyen "apróságok" miatt főleg.
2017. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az AMD ryzen miatti intel proci áresést azért nem mondanám filléres kiadásnak, illetve az is csak a magas szinten történt.

Aki i3-ban vagy pentium g4560-ban gondolkozik, ott bizony drágulás volt. Ez + a vga már lazán 20-40 ezres többlet költség és még akkor nem beszéltünk a memóriáról, ami jelenleg még mindig készlethiányos, mert a mobilgyártóknak is egyre több kell, az 16 gb-nál ismételten + 20 ezer, máris ott vagyunk, hogy 40-60 ezerrel többe kerül ugyan az a gép, mint mondjuk az év elején. Ugyan az a gép, nem újabb, nem jobb, ugyan az.


A másik, az emberek többsége nem milliókat visz haza és a spórolás is olyan, mikor mennyit tud. A magyar átlagkereset egy hatalmas kamu, mert ebben benne vannak a minisztériumban dolgozók akik havi 5-6 milliót szakítanak meg a portás kb 1-et, de az átlag ember is, aki nettó 100-120 ezret visz haza és ebből albérletet kell fizetni, rezsit kell fizetni, enni sem árt, néha valami új ruhadarab mert a többi kikopik ÉS akkor még rakjon félre ha valamit egyszer meg akar majd venni. Tudod te mi költség ez (bár a kérdésből láthatóan nem), havonta ennyit kiadni? Egy átlag albérlet 80-130 ezer, rá 20-40 ezer a rezsi, havi 30e-t simán elszámolhatsz bárkinek kajára, ha valaki 150-170e nettót kap a fizetése 90%-a elment csak arra, hogy éljen valahol, ebből rakjál még félre egy vga-ra, ami gondol egyet és drágul szépen.


Persze, ha mindenki németországi fizetéseket kapna akkor szép világ lenne, csak nem ez a valóság. Kívánom neked hogy ilyen jellegű nyomorgást ne kelljen átélned, amikor azért gürcölsz napi 8-10 órákat, hogy egyáltalán lakni tudj valahol.

2017. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért panaszkodnak, mert nem mindegy hogy fél havi fizudat viszi el egy kártya ára, amit még csak-csak kigazdálkodsz vagy 1,5 havit.


Én év elején 60-ért vettem RX470-est és még egy 15 ezres Gamer egeret is adtak mellé. Pár hónap múlva simán 100+ ezerért tudtam volna eladni használtan. Egyszerűen nem mindegy, hogy korábban a teljes gépem volt 150 ezer, amiből 45 a videókártya, és 2-3 évig vitt közel maxon mindent. Most meg ugyanahhoz a szinthez 2x annyi pénzt kellene kiadjak.


Másrészt mi az ami fillérekbe kerül?

Egy jó táp ugyanúgy 15-20 ezer, egy i5-ös processzor ugyanúgy 50+ ezer, a RAM, HDD, SSD árai az egekben.

2017. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kommentelők rettenetesen pontos válaszokat adtak, nagyon igazuk van.
2017. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

en ugy erzem, mintha engem ez az egesz dolog nem nagyon erintene...


az oreg konfigom a mai napig megbirkozik a legujabb jatekokkal is elfogadhato minosegben...

fx6300 + 260x 2 gb vga


egyebkent miutan osszerakattam azutan par honapra ra kezdtem eszrevenni, hogy a konfifom erteke nott... dragult a proci es a ram...

a ram nem lett azota sem olcsobb... azota a vga arak is felmentek az egekbe

a hdd az sztem maradt...


bar en az ssd met is az ebayrol vettem 11 ezerert, 120 gigas kingston... akkoriban a pcx en kerult 14 k ba..


mar nem tudom mikor vettem a konfigomat, talan 3 eve minimum, es akkor sem szamitott mar egy csucsgepnek... viszont nekem iszonyatosan bevalt... mèg sosem volt pc m ami ilyen hosszu ideig kitartott volna korrekt felhasznaloi elmennyel...

2017. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem magyarázom el azt amit már többen megtettek itt előttem.


A lényeg, hogy hatalmas tévedésben vagz kérdező.


Én most vettem egy új gépet, potom 600 ezerbe került.

Kapaszkodj meg, 4 évig kuporgattam rá.


Az előző gépem kb 5 éves.


Függ attól is, hogy kinek mik az elvárásai.

2017. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!