Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az emberek mért utálják...

Az emberek mért utálják Magyarországon az Apple termékeket?

Figyelt kérdés

A felsőbb kategóriában van 1-2 túl árazott gép, de a saját kategóriájukban többnyere jó ár/érték arányúak.


Azok a windowsos laptopok amiknek hasonlóan jó a tackpadje, súlya, méretei, fémházas, stb... az is ugyan olyan áron található vagy ha olcsóbban, csak azért mert nagyobb a választék....


A telefonoknál is a versenytársak ugyan azért az árét adják, csak annyi, hogy nagyobb a választék adroid téren, így olcsóbban is lehet viszonylag jó telefont találni kompromisszumokkal.


Az egyetemen ahova járok (külföldön), szinte mindenki apple felhasználó, még a professzorok is. Az iskolai gépek többsége IMac.


Külföldön azok akik munka eszközként használják a számítógépüket vagy laptopjukat sokszor apple alternatívákat preferálnak. Sok cég apple gépeket ad a dolgozóinak.

(neten olvastam, de egyetemmel is látogattunk pár szoftver céget és mindenki azt használt)



Akkor mért utálja mindenki Magyarországon?

Nem az a furcsa, hogy drágálják, de legtöbben azt mondják, hogy annyira sz*r, hogy bottal sem nyúlnának hozzá...



2017. szept. 10. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Az apple egy felkapott márka, akárcsak a samsung, adidas, nike stb.


Megvan a maga minősége, csak az árak nem éppen az átlagos magyarnak vannak címezve (és itt hagyjuk a kamu átlagfizetést Mo-on, a milliomos állami fizetések röhögve eltolják felfele a lécet, átlagban 140-160 ezer amit az ember keres nettó), ha csak az albérletet nézed 80-140e közt mozog, mellé a rezsi megint simán van 20-50 ezer, ha 2-en laknak együtt akkor se egyszerű spórolni egy drágább termékre.


Teljesítményhez képest Mo-on drága az apple, mert ugyan azt tudja egy androidos, windowsos rendszer olcsóbban. Az már más kérdés, hogy a szoftver mennyire kompatibilis, mennyire stabil stb, de átlag felhasználó inkább veszi az olcsóbbat ha ugyan annyit tud.


A gyűlölet meg, kinek mi kell az életébe.

2017. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Az árazás egy dolog, felfogható úgy is, hogy az OS ára bele van kalkulálva (kicsit túlzóan), személy szerint én azért 'nézem le' (nem pedig utálom), mert túlságosan sok megkötést akar erőltetni a macOS és iOS, tehát túlságosan butított a testre szabhatóságuk (nem kinézetre gondolok). Ez windows esetén kevésbé van így, linuxoknál pedig nincs ilyen.


Mindenesetre telefon téren mindenképp erős túlzás, hogy versenytársak is ugyan ezt adják, az iPhonok le vannak maradva hardwaresen a többi gyártó csúcs telefonjaihoz képest, és az android is kinőtte a lassú és instabil korszakát szerencsére. Talán majd nemsokára az iphone 8 felhozza őket, de nem hiszem, hogy jobbra fog sikerülni a jelenlegi már meglévő konkurens zászlóshajóknál.

2017. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Mert nem csak macbookot nem használunk, hanem 300+ ezres laptopokat sem. Ennyivel kevesebb az átlagkereset. Nyílván emiatt az apple reklámai is kb. a nullával egyenlőek itt, sokan azt sem tudják hogy létezik. Akinek meg van is pénze, inkább vesz egy erősebb laptopot ugyan annyi pénzért, mert a súly, "minőségi alapanyag" és "csodálatos" trackpad nekünk megmarad üres marketingnek.

Mobilokra ugyan ez. A legtöbb embernek van valamilyen 3-4 éves eszköze és elvan vele vígan, nem fog száz ezreket fizetni egy mobilért, amikor ki sem használja a legújabb marketingelemeket (lásd ujjlenyomat leolvasás, edge, stb)


Külföldön tökmind1, nem állnak le nézegetni hogy mik vannak, megveszik a legdrágábbat és kész. Akinek a legerősebb a marketinge az nyer. Németországban sem látsz sok Mazdát, mindenki BMW-vel járkál, nem feltétlenül azért mert a legjobb. Csak ott szénné van tolva a BMW reklámja és az ember mindig azt veszi amit a legtöbbször nyomattak az agyába.

2017. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Mert legtöbben nem engedhetik meg maguknak. Irigységből minden sz.r, nem éri meg nekik, ami nem balkáni pénztárcához van igazítva. Másik csoport az, aki életében nem használt még Apple terméket, csak hajtja a csordaszellem és divatból fikázza. Mit vársz egy olyan néptől, amelyiknek nincs annyi esze, hogy felfogja olcsó húsnak híg a leve ? Ez nemcsak a számítástechnikára igaz. Elhiszi a rezsicsökkentést, bedől a csoknak, mert számolni nem tud hosszabb távra. Pl. nem egy magyar ismerős képes évente legalább egyszer megvenni a 2000 forintos kínai cipőt, mert az az olcsóbb, ahelyett hogy több évre venne 6000 forintért normálisat. Egyiket már sikerült meggyőznöm és rájött igazam van, de a többi reménytelen. A magyar csúcsminőséget akar nevetséges összegért és behisztizik, ha ez nem lehet. Pl. itt is rengeteg olyan kérdés van, hogy max 30 ezerért akar olyan mobilt, hogy a kamerája csodás, az anyagminőség jó és a telefon évekig kap frissítést. 100 ezerért olyan laptopot, hogy erős és jó. És mindenzt halál komolyan. Mégegyszer kérdem mit vársz egy ilyen néptől ? Én már régóta semmit. Mi külföldön élünk és itt senkit nem hat meg, ha valakinek Apple telefonja, laptopja vagy anyámkínja van. Ez nem ok menőzésre. Magyarországon igen és kívülállóként nézve eszméletlenül szánalmas. Mondjuk azt megértem miért számít Magyarországon és hasonlóan fejlett társain luxus terméknek az Apple, hisz az árakhoz képest a fizetés nevetséges, a 27 % áfa pedig szintén sokat dob az áron. Nem tudom sírjak vagy nevessek azon, hogy nálunk a fizetés jóval több, miközben az Apple termékek is olcsóbbak, mint Magyarországon. De hát a magyarnak ez teljesen megfelel, ez jó, hisz senki nem reklamál érte, amikor és ahol kéne. Szavazni sem megy el több, mint a fele. Ezek után lesz.rom az ország sorsát. Kapja, amit érdemel.
2017. szept. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
mert az Alienware jobban tetszik és nem használok IOs-t sehol. Kb ennyi.
2017. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

èn nem utálom, szimplan rosszabbnak tartom, ár èrtèk arányban mindegyik termekbol talalni lenyegesen jobb alternativat...


masreszt szerintem a linux/ windows jobbak mint a mac, az androidot meg jobban szeretem, ennyi.

2017. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#4: Felháborító és igen sértő ahogy fogalmazol. Én ugyan nem vagyok egy magyarkodó ember, ha lehetőségem és módom lenne én is kint élnék, de akkor is. Nem minden ember olyan mint amiket írtál, és rohadtul szemét dolog egy ilyen általánosítás. Nem azok tehetnek az itt kialakult anyagi helyzetről, akik itt élnek (kényszerülnek itt élni). Ezt az országot szétcseszték, nem csoda, ha a szavazóképes polgárok zöme nem bízik semmiben és senkiben. Egyik párt olyan mint a másik, csak a gárda cserélődne esetleges kormányváltás után.

Na mindegy. Ez már politika és off, amit abbahagyok, de te kezdted.


A másik.

Igen. A fizetések kritikán aluliak. Ez tény. Az elektronikai cuccokra kivetett adó szánalmas, irreális.

Az Apple termékek a tudásukhoz képest irreálisan drágák. (Itt.)Az, hogy sokan 140-150-ezerből akarnak laptopot amin még játszani is tudnak manapság nem kivitelezhetetlen erős komprumisszumokkal. De a kérdések zöme itt a gyakorin a hozzánemértésből és abból fakad, hogy sokan nem képesek utánanézni dolgoknak, még a google-t sem tudják használni. Na ez viszont engem is felbosszant.

A számítástechnikai kérdések 75-80 százaléka felesleges billentyűkoptatás ahelyett, hogy pár szó beütésével a google-n választ kapnának szinte mindenre!

Az Apple termékek az áruk (itteni) miatt lettek nem túl népszerűek. Ezt hiába vesézzük, ez tény.

Szóval 4-es. Örülj, hogy kint vagy és ott élhetsz. Dem kellene olyan szánalmasan ostoba módon az itt élő emberekről írnod. Ha azt állítod, hogy semmi közöd hozzánk, maradj is ennyoben okés?

2017. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs az esetleges helyesírási hibákért tablettről írok, de igyekeztem azért.
2017. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ha csak a teljesítményt nézed, akkor drága... de kocsit sem lóerő alapján veszel.. Az összképet kell nézni, hogy egy egésznapot töltés nélkül végig megyek vele, plusz olyan könnyű és vékony, hogy ha akarom 3 ujjam megfom és beviszem a WC-be, hogy sz*rás közben olvassak és még törlésnél sem kell lerakni xD


Persze nem ez a legjobb példa, de gondolom érted mire gondolok.

2017. szept. 10. 22:06
 10/20 anonim ***** válasza:
Értem én :-) Ezért inkább a tabletet viszem a retyóra és nem az asszony laptopját vagy a játékos asztali pc-met. :-) Tableten meg minden van net, olvasni is tudok, filmet nézek rajta dögivel, és kényelmesen fogom két kézzel, vagy törlés közben egy kézzel. :-)
2017. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!