Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az emberek mért utálják...

Az emberek mért utálják Magyarországon az Apple termékeket?

Figyelt kérdés

A felsőbb kategóriában van 1-2 túl árazott gép, de a saját kategóriájukban többnyere jó ár/érték arányúak.


Azok a windowsos laptopok amiknek hasonlóan jó a tackpadje, súlya, méretei, fémházas, stb... az is ugyan olyan áron található vagy ha olcsóbban, csak azért mert nagyobb a választék....


A telefonoknál is a versenytársak ugyan azért az árét adják, csak annyi, hogy nagyobb a választék adroid téren, így olcsóbban is lehet viszonylag jó telefont találni kompromisszumokkal.


Az egyetemen ahova járok (külföldön), szinte mindenki apple felhasználó, még a professzorok is. Az iskolai gépek többsége IMac.


Külföldön azok akik munka eszközként használják a számítógépüket vagy laptopjukat sokszor apple alternatívákat preferálnak. Sok cég apple gépeket ad a dolgozóinak.

(neten olvastam, de egyetemmel is látogattunk pár szoftver céget és mindenki azt használt)



Akkor mért utálja mindenki Magyarországon?

Nem az a furcsa, hogy drágálják, de legtöbben azt mondják, hogy annyira sz*r, hogy bottal sem nyúlnának hozzá...



2017. szept. 10. 14:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy ezért vedd meg :), csak hogy ilyen dolgokat lehetetlne egy "fele ennyibe kerülő laptoppal". Amúgy a sokkal praktukusabb hatása az életemre az, hogy beratom a táskába és kényelmesen mindenhova eltudom vinni.

Nyílván ha csak otthon használod a gépedet, akkor nem bitos, hogy egy Macbook a legjobb választás neked, de minenki másra veszi a laptopot.

2017. szept. 10. 22:30
 12/20 anonim ***** válasza:
Ez így igaz. Ha a mobilitás a fontos, magyar árakon belül nem, vagy nehezen találsz olyat, amin még játszani is tudsz. De a kérdésben ez nem szerepel, így semmi jelentősége. Én is vehettem volna laptopot magamnak, de minek? Ha utazom valahova a táblagép is megteszi feleannyiért, mindent tudok rajta intézni. De kinek mi. Amúgy egy windows alapu gép ár/teljesítmény arányban jobb mint egy Mac. És nem is kell messzire keresgélni, hogy ezt lásd.
2017. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez olyan hülyeség, hogy "sokáig bírja" azért veszem. Persze, hogy sokáig bírja ha sz@r. Butísd le a laptop órajeleit a mac szintjére és az is sokáig fogja bírni. Tudom, hogy ez is egy szempont, de na... A 15" alatti macbook méret pedig annyira gagyi, inkább akkor veszek tized annyiért egy tabletet ha annyira számít a súly és a hordozhatóság. Ez is egy szempont.

Csak én pont úgy érzem, hogy ahogy sokan Apple haterkednek úgy az Apple "fanok" felnagyítják annyira a másodlagos tulajdonságokat, mintha az lenne a legfontosabb. Az nem baj, hogy hardveresen fos, de legalább "jól néz ki", stb... Eh.

2017. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát pedig a 4-es nagyon beletrafált, sajnos.

Több ok is van itt:


1. Savanyú a szőlő. Ha én nem engedhetem meg magamnak, hogy iPhone-t vegyek, akkor mindenki hülye sznob marha, aki azt vett, nem is olyan jó. Ez olyan, mint az óvodában, amikor nem engedik Józsikát játszani a nagyok a nagy tűzoltóautóval, soha nem jut hozzá, így előbb-utóbb bekapcsol az énképvédő motor az agyban, és Józsika azt fogja hangoztatni, hogy neki soha nem is kellene az a kakás tűzoltó. Valahogy így vannak ma sokan az Apple termékekkel.


2. Az Apple-fanok vallásos elvakultsága. Nekem a telefonom és a laptopom Apple, mégsem hiszem, hogy amit Cupertinoban mondanak, az egy isteni kinyilatkoztatás, és Tim Cook lenne a mester. Az Apple egy cég a sok közül, amelyik magas minőségben gyárt szép és jól használható termékeket - magyar pénztárcához mérten kicsit drágán. De az, hogy nálunk annyi az átlagkereset, amennyi, arról nem az Apple tehet.


3. A tech-guruk hülyesége. Igen, egy iPhone pusztán technikai specifikációit nézve elmarad egy csúcs Samsungtól vagy Huawei-től. Csakhogy van egy tökéletesen optimalizált oprendszer, amelyik stabilabban fut 1 giga RAM-mal, mint az Android 2-vel. És innentől kezdve nem érdekel a gigahertz és gigabájt-verseny, mert nem ez számít. Hanem hogy az, amit kiveszek a dobozból, évek múlva is jól működik-e. És jól működik.


Az viszont erős túlzás, hogy mindenki utálja. Inkább azokat utálja, akik vele szemben megtehetik, hogy Apple-t vesznek, ez a szegények jobb módúakkal szembeni ősrégi kisebbrendűségi érzéséből fakadó keserűsége. Amiről megint csak nem az Apple tehet.

2017. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok az Apple-lel, mint a kerszténységgel: nem a termékkel van gondom, hanem a rajongókkal.
2017. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább azért "utálják" mert minden ilyen idióta (Facebook/YouTube celebek stb) azért veszi mert "menő".

Hiába van már minden második embernek valamilyen iPhone a zsebében meg macbook stb (még itt nálunk is). Na és ugye ezt látja mindenki, hogy a suttyo Jónás Rómeó vagy ki a franc volt az a gyökér és a hozzá hasonlók mindig iPhone-t használnak és ez miatt van ez , hogy iPhone/apple user=tahó és ezáltal maga a márka is szar.

2017. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi suttyó, alja embernél látok androidos telefont, mint iPhone-t. Ez nem erről szól.

Emlékszem anno a suliban a legprolibb emberek hordtak olyan Nike, Adidas meg Fila cuccokat, amin méteres logó volt, így kompenzáltak. Amikor egy melegítőgatyás panelproli iPhone-t vesz, az ugyanerről szól. De ettől még nem értem, miért a gyártót kellene utálni...

2017. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem utálom.

De nem is szeretem.

Durván túlárazottnak tartom. Fizikai méréseken alapuló teszteken való összevetéskor a vetélytársak hasonló teszteredményeket produkáló kütyüi általában kevesebb mint féláron vannak. Ha valami reálisan 100 ezer forint, miért adnék ki érte 200-at?

2020. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
Mert magyarorszagon 2-3 honapot kell dolgozni, hogy vehess egy iphonet.
2023. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Valahogy pont 3 évente idetéved egy fórumozó nekrofil 😂
2023. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!