Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagyott a számítógépem,...

Lefagyott a számítógépem, most nem tud bootolni, nem talál operációs rendszert. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Először is, a konfig:

Asrock H61M-VG4

Intel I5 2400

Zotac GTX 760

Táp nem tudom...

3 winchester van benne:

120GB Kingston SV300 SSD

Samsung 500GB-os HDD 7200rpm, nem használom.

Toshiba 2TB-os HDD 7200rpm, ezt használom a gép háttértárának.


Lefagyott a gépem, mikor újra akartam indítani, azt írja, hogy nem talál operációs rendszert. Hát megnéztem uefi-ben, a 3 winchester közül csak egyet érzékel, az pedig a 2 terrás Toshiba, a többit nem. Viszont! Ha f11-et nyomok, hogy közvetlen kitudjam választani azt a drive-ot, amiről bootolni szeretnék, akkor mind a hármat kiírja, és be is tudok bootolni az ssd-ről. De akárhányszor újraindítom, nem talál operációs rendszert, és csak az f11-es kombóval tudok bebootolni, maga az uefiben (bios) nem találja, csak a 2 terrás Toshibát. Most mit tegyek, mi történt?



2017. szept. 11. 18:27
 1/9 levis56 ***** válasza:
Próbáld a 2 terrás helyére csatlakoztatni az ssd-t
2017. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 levis56 ***** válasza:
és frissítsd a drívereket!
2017. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Estienne ***** válasza:
Bas*tattad a vinyókat? Mert nálam ilyesmi akkor fordult elő, mikor a rejtett partíciót töröltem, magát az mbr partíciót ami kezelné a bootolást. És ennek hiányában hiába volt a vinyokon op rendszer, nem tudott bebootolni. Tudom, ügyes vagyok 😅
2017. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Ez velem is történt már meg, kb. 1 hónapja, de azóta újraraktam, valamiért az mbr partíciót nem arra a winchesterre rakta, amin a windows van, hanem az 500 gigásra, ezért gondoltam az áhh, úgysem az, hát én is besz*ptam. :D
2017. szept. 13. 16:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy valamit basztam a biosban és most jó.
2017. szept. 13. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem rontottál el semmit. Minden mehet gyárira UEFI-ben ha nem találod mit állítottál és akkor minden oké lesz azon a téren is. Egyébként nem kéne piszkálgatni ezeket a partíciókat ha akarjátok, hogy bootoljon az a gép :D
2017. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát jó, de a windows mellé fel akartam rakni egy Ubuntu-t, és nem arra rakta az mbr partíciót, mint amire magát a windows-t is (ssd) hanem az 500 gigásra. Csodálkoztam is, amikor nem látta a grub a windows-t. :D
2017. szept. 14. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbált meg azt, hogy lehúzol minden háttértárat és úgy telepítesz. Utána ha egy másik partícióra, de ugyanarra a HDD-re/SSD-re menne az Ubuntu akkor ugyanúgy csak az az egy tároló legyen bent a telepítés ideje alatt. Utána mehet vissza minden és meg van oldva.
2017. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Estienne ***** válasza:

Mondok jobbat. Virtualbox? És akkor nem kell szenvedni az ilyen olyan multi bootokkal. Nem mintha az annyira nagy cucc lenne, de ugye a linux más fájlrendszert is használ mint a windows.


Tehát ha szeretnél más oprendszert is futtatni, én az oracle virtualbox-ot javasolom, így legalább az eredeti rendszered mindenféleképpen sértetlen marad.

2017. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!