Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen vagy Intel Coffee Lake?

AMD Ryzen vagy Intel Coffee Lake?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem sokára megjelennek az Intel Coffee Lake processzorai.


Gép építés előtt állok, és nem tudom melyik lenne a jobb választás. Eddig Ryzen 5 1500X-ben gondolkodtam, de most megnézegetve nem tudom nem jobb döntés-e az Intel? Nyilván még nincs teszt, meg benchmark, de akik értenek hozzá, azoknak már csak van egy kép róla, hogy mire lehet számítani.


Valamilyen szempontból a Ryzen még mindig erősebbnek tűnik.

Pl. i5 8400-hoz mérten.

6 mag, 6 szál, 2.8-3.8GHz, 9MB Cache


1500X pedig:

4 mag, 8 szál, 3.5-3.7GHz, 16MB Cache


FullHD játékra építeném majd a gépet, munkára nem.


Érdemes várni még a vásárlással, vagy vehetem a Ryzent? Vagy tök mindegy melyiket veszem, mert FullHD játék esetében nem lenne nagy különbség?



2017. szept. 13. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érdemes megvárni a Coffee Lake megjelenését, bár Intelből kiindulva valószínűleg iszonyatosan túlárazott lesz, ráadásul addigra a Ryzen optimalizáltsága is változhat.
2017. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Ryzent venném, ezt nagyon eltalálta az amd.
2017. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelűen intel, főleg hogy csak játszani szeretnél.
2017. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ryzen vagy coffelake. Skylake nem érdemes. Nekem egy 1600-am van, ami 6 mag 12 szállal, és tapossa a 7700K nyomait, ami kb duplájába kerül, és csak 10-12%-al tud többet felmutatni. viszont FullHD-ben mindegy, hogy most 90 vagy 110FPS-el fog menni a játék. Coffe lake túlárazott lesz + új alaplap is kell majd hozzá.


Továbbra is tudom ajánlani a Ryzen-t, nekem egy 1080 TI-vel lazánb kihajtja a 4k TV-met 70-90 FPS-el. úgyhogy a procival semmi gond, és olcsó. hozzá kaoptt hűtővel 3.7 GHz-en halkan teszi a dolgát. Mellesleg az alaplapok is kedvezőek hozzá.

2017. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én használtam ryzen 1700-as gépet és meg se közelítette játékba z i7 7700k-t az a helyzet, programokban teljesen jó volt, de játékokban jóval több fps-em volt a 7700k-val.. pubg 7700k-val folyamatosan 100-140 fps között, ryzennel pedig 40-75 között ugrált..
2017. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!