Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fagyás, szaggatás, kevés fps...

Haver98 kérdése:

Fagyás, szaggatás, kevés fps probléma egy erős gépnél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Problémám az lenne, hogy nem régiben állítottam magamnak össze egy konfigot, ami a következő: Intel Pentium G4560 MSI H110m Pro-d Gigabyte Gtx 1060 3gb GDDR5 2x4gb Kingston 2133MHZ Ram WD BLUE EZEX 1TB Chieftec 500w Nagyobb igényű játékok futtatásánál beakad, úgy hogy szinte megáll a játék, Rengeteg fps zuhanást tapasztalok. Ezek teljesen random helyen történnek, van olyan hogy perceken keresztül 90 helyett 35-40 fps-t mérek. Egyáltalán nem érzem egyik játéknál sem azt hogy stabilan futna. Van amikor még a hang is beakad, mint mikor kékhalált kap a gép. Hőfokok jók, proci esetén terhelés alatt sem megy fel 65 felé, és videókártyánál is maximum 75. Vírus nincs a gépen, újra lett telepítve. Kicsit idegesítő hogy a gyengébb videókártyával rendelkező barátomnak sokkal több fps-e van és sokkal stabilabban futnak a játékok mint nekem. Mindent próbáltam már, de ti hátha tudtok segíteni, válaszotokat előre is köszönöm!

2017. szept. 14. 14:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára újrahúzva a rendszer?

Nekem nagyjából ugyanilyen konfigom van. Melyik játékok akadnak?


Enyém: I37100, radeon rx560, 8 gb 2400MHz, msi h110m pro-vd plus, ssd-n megy minden

2017. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Körülbelül egy hónapja.

Pubg, Gta 5 és még sok más..

2017. szept. 14. 14:40
 3/21 anonim ***** válasza:

Tyűha, akkor így tényleg gázos. Nem vesz el valamilyen rendszerfolyamat erőt a gépből?

Vagy nincs valami spéci játékkonfig? Pl. a heroes 7-nél ha nem tiltod a netelérését az exe fájlnak, akkor élvezhetetlenül szaggat. Ha tiltod, gyorsul

2017. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A tápod PONTOSAN milyen típusú, és nagyjából hány éve van meg, mennyit volt használva? Mert lehet, hogy kezdi megadni magát és már nem képes azt a teljesítményt leadni ami szükséges lenne a gépedhez. Mondjuk nem egy nagy fogyasztású rendszer ez, de ki tudja egy haldokló táp milyen hibákat tud okozni... Illetve érdemes lenne kipróbálnod a videokártyád haverod gépében, hogy ott is jelentkeznek-e ezek a problémák. Igazából sok oka lehet még, talán egy memtest-et sem ártana futtatni. RAM hibák gyakaran okoznak hasonló furcsaságokat.
2017. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ilyen megfagyás szerű jelenségek inkább processzorra jellemzőek, nem bírja a terhelést, de ennek sok forrása lehet.


BIOS-t frissítsd az alaplapon.

[link]


Táp pontos neve nem ártana, illetve egy csere táp valami megbízhatóbb típusból kipróbálás erejéig.


Grafika mire van rakva? Nekem a gtx 970 átlagosan 3,5-3,8GB-ot rakott a vramra, mostani 1080 meg 4gb felett max grafon, lehet betelik a videokártya VRAM-ja és nem gyűzi kipucolni, rakd lejjebb a grafikai részletességeket.


PUBG egyébként nekem gtx 1080-nal néha beesik 40 fps alá egy 4,7 GHz-es i5 4690k-val meg 16 gb rammal, szóval az normális.

2017. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Megpróbálok egyszerre válaszolni mindenkinek.

Tehát szinte minden új a gépben, maximum 3 hónaposak. Egy helyről lett véve minden, kb 2 év gari mindenen van.

A táp pontosan egy Chieftec Smart 500W (GPS-500A8). Maga a pubg very lowon van, full hd, 100% resulation scale és így produkálja azt amit leírtam.

2017. szept. 14. 15:27
 7/21 A kérdező kommentje:
Semmi érdemleges folyamat nem fut, nem is fut 100%-osan semmi játék közben sem.
2017. szept. 14. 15:29
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyedül a biost nem frissítettem még, de igazán nem is merek hozzáfogni
2017. szept. 14. 15:31
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Nem szeretnék vitatkozni, de a bios frissítés majdnemhogy felesleges szerintem. Nézd meg a gyártó honlapján, hogy milyen javítások vannak az újabb biosokban. Ha nincs szaggatás probléma orvosolva, akkor nem kell frissíteni. Kivéve, ha az első bios-od van és rögtön kijött vagy 3-4 bugfix ...
2017. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
előző és első vagyok. ezen a lapon az msi live update programmal lazán frissítheted a bios-t win10-en belül, kb. annyi, mint egy driver update. Én épp tegnap frissítettem az újabb bios-ra az 1.80-ra. Semmit sem kell tenni, automata módon frissíti, mivel ez már UEFI bios
2017. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!