Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort érdemes...

Milyen processzort érdemes most választani gamingre? Intel vagy AMD

Figyelt kérdés

Melyik az a cpu ami most a legjobb választás fullhd-ben való játékra? Egy Asus strix gtx1080 mellé lenne.

Egyik márkától sem zárkózom el, lehet akár intel vagy amd is. Csak legyen még 2-3 évig hű társam a PC-ben.

Csak FHD-ben játszanék.

Érdemes a drágábbakban gondolkodni mint mondjuk i7 7700k vagy ryzen7 1700?


Esetleg ha hozzájuk való megfelelő alaplapot is mondanátok azt megköszönném.:)



2017. szept. 14. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
középkategóriában amd ryzen 1600 egy normális B350-es lappal, vagy vársz októberig és megnézzük mit tud a coffee lake intel proci család.
2017. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az sajnos lehet nem férne bele a keretbe.:/

Az i7 7700k a plafon árban.

2017. szept. 14. 23:16
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

z270 alaplap

i7 7700

16GB ddr4

nvidia GTX 1080

600w táp

120GB ssd+1TB HDD

2017. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én az i7 7700k-t vettem. Ryzennél sok problémárol halottam, így inkább inteles lettem.


Hogy mi igaz a problémákról nem tudom.


Nekem is 1080 van, nagyon erős így a konfig.

Nekem H270es lapba van, tuning nem érdekel.

Azért nem vettem mégis k-s procit mert pont annyival drágább mint amenyivel többet tud.


Ha sürgős en saját tapasztalatból az i7 7700k javaslom.


Én 4k-ban játszok, kisebb kompromiszumokkal megvan a 60 fps.

2017. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért vettem mégis k-s procit*


Bocsi fáradt vagyok. :D

2017. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ryzen 1600-at vettem és nem bántam meg.

Eddig még nem tudta egy játék sem megizzasztani és nem is melegszik.

2017. szept. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1080 mellé én Ryzen 1600-ast vettem. A korlátok nem a procinál fognak kijönni szerintem.
2017. szept. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyire szükséges egy 7700K

Nekem egy i5-2500-as van, és a mai napig bőven elég.

2017. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak játékra bármelyik jó. Az AMD előnyére az szolgál, hogy alacsonyabb CPU kihasználtság mellett dolgozik, illetve valamivel alacsonyabb hőmérsékleten. Viszont játszás közben nem fog több FPS-t produkálni. Mint mindig, itt is lesz olyan játék, ami jobban szereti az AMD-t, és olyan, ami meg az Intelt. De a nagy átlagot tekintve nem fogsz kardinális különbséget tapasztalni játszás közben.


Ebből a szempontból nézve azt mondom, vedd azt, amelyik olcsóbb.


Munkára viszont jobb a Ryzen, mint pl. stream, render, vágás, stb. Ilyen esetben jobb választás az AMD.


Amúgy nem tudom mire gondolsz az alatt, hogy az AMD nem fér be a keretbe (vagy az Intel Coffee Lake talán, nem egyértelmű mire gondolsz), mert 72.000 Ft, a 7700K meg 102.000 Ft, ami mellé még illik venni egy tisztességes hűtőt is, mert az Intel gyári hűtői nem a legjobbak.


Persze megvárhatod a Coffee Lake-et is, de szerintem nem leszel előrébb vele, mint az AMD-vel, mert pl. az i5 8400 így néz ki:

6 mag, 6 szál, 2.8-3.8GHz, 9MB Cache


Ryzen 5 1500X pedig:

4 mag, 8 szál, 3.5-3.7GHz, 16MB Cache


És biztos, hogy drágább lesz az Intel az elején, pedig csak két maggal tud többet, minden másban alul marad.


Ha nagyon Intelt szeretnél, akkor inkább várd meg a Coffee Lake-et, mert más socket lesz, ha AMD-t, azt veheted már most.


Én is most építek gépet, eleinte Intel felé húztam, de most egyre jobban kezd meggyőzni az AMD.


"Ryzennél sok problémárol halottam, így inkább inteles lettem."


Ez olyan, mint amikor 1-2 hónapja bejárta a világot az a hír, hogy melegszenek az i7 7700/K procik. Senki nem tudja mennyire volt igaz a hír. :)


Amúgy K-s proci szerintem pénzkidobás, ha nem OC-zel, mert nem fog a sima 7700 elmaradni tőle túlzottan ebben az esetben. És K-s proci mellé meg már Z-s alaplapot illik venni. Szóval egy 7700K, normális alaplap, tisztességes hűtő kombó egy masszív beruházás lenne. :)


AMD Ryzen 1600 + MSI B350 Tomahawk alaplap (mellé a GTX 1080) elég kell, hogy legyen FullHD játékra.

2017. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
K-s Intel procit szerintem fölösleges venned, ha csak nem akarod a későbbiekben húzni, viszont ha ilyet veszel készülj fel arra, hogy a hozzá való alaplapok nagyon drágák. Szerintem érdemes megvárni milyen lesz az új Coffee Lake,ha nem akarsz várni akkor egy sima, nem K-s Intel i7 vagy i5 is nagyon jó választás lehet, úgy, mint az AMD esetében bármelyik Ryzen. Igazából annyira nincs most különbség a két gyártó termékei között, hogy tényleg azt érdemes választani, amelyiket olcsóbban meg tudod szerezni. Az AMD mellett még az lehet előny, hogy elvileg az AM4 foglalattal hosszútávra terveznek, tehát a jövőben érkező procik is ezzel a foglalattal lesznek kompatibilisek. Hogy ez mennyire lesz így az megint más kérdés.
2017. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!