Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Válaszidő, vagy órajel? Mi a...

Adam1c1 kérdése:

Válaszidő, vagy órajel? Mi a helyes egyensúly?

Figyelt kérdés
Adott egy alaplap, amibe maximum 2400Mhz-es ramot választhattam. No most arra rájöttem, hogy minél mgasabb órajelűt veszek, annál magassabb lesz sajnos a válaszidő is. No most ez nyilván nem probléma, ha pl 3000Mhz-ről beszélünk. No de mivel esetemben erről szó sem lehetett, így megpróbáltam a még fellelhető legjobb válaszidővel bíró 2133Mhz-es rammodult megtalálni. CLÉ3-asat sikerült első körben. Ehhez később már csak CL14-et tudtam vásárolni. Kérdésem, hogy jól gondolkoztam-e. ?

2017. szept. 16. 17:14
 1/1 Tomigír ***** válasza:

Én már sok generáción átmentem, DDR2/3/4 és a sebességbeli különbségeket maximum hosszabb videó konvertálásnál vettem észre, de játék betöltésben nem igen.

A különbségeket csak Aida programmal tudod megnézni.

Én azt mondom, hogy tök mind1 mit veszel.

Egy sima játékosnak elég a legalacsonyabb órajel is akkor legalább nem kell hozzá kötelezően CPU-t tuningolni.

Én azt mondom inkább több RAM legyen min kevesebb de gyorsabb.

2017. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!