Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nyikorog a számítógépén?

Miért nyikorog a számítógépén?

Figyelt kérdés
3 napja vettem a gépet, és amint elinditok rajta egy játékot ilyen nyikorgo, furcsa hangot ad ki. Mi az oka és mit lehet ellene tenni?

2017. szept. 17. 00:54
 1/6 Hominida ***** válasza:
Neked kell megkeresni a hang forrását, te vagy mellette. Hajolj közel, vagy ha asztali gép, akkor vedd is le a burkolatot. Egyébként könnyen lehet, hogy a winchester sűrű fejpozícionálásai állnak össze számodra "nyikorgó" hanggá, az rendes esetben nem veszélyes tünet, legfeljebb kényelmetlen.
2017. szept. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában az energiatakarékosság jegyében "leállt" vinyók többsége ad ki fura nyekergő hangot felpörgéskor. Mikor elindítasz valamit, a vinyó "életre" kell. De persze ettől függetlenül lehet más is a fura hang forrása, ahogy az első írta füleld ki.
2017. szept. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem hdd. Vagy csapágyas venti magasabb fordulat számra kapcsol és az nyikorog ,ez lehet a videó kártyán , a proci hűtőn, a tápon vagy a házon.
2017. szept. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meghallgattam és a táp adja ki hangot. Nyikorgás helyett inkább sipoláshoz minősíteném. Mit tegyek?
2017. szept. 17. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen típusú tápod van? Egyes tápok hajlamosak terhelés közben ciceregni. Mint manapság a videókártyák többsége. Ezt a jelenséget coil whine-nek hívják.


Itt egy kis olvasnivaló:


[link]

2017. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Deepcool De530 táp
2017. szept. 17. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!