Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Több kivezetés a videokártyáim...

Több kivezetés a videokártyáimról, egyenként is?

Figyelt kérdés

Három, egymással több-kevésbé összefüggő monitoros kérdésem van, egyébként kizárólag (Debian alapú) linux oprendszert használok:


1.

A videokártyámon két kivezetés van, egy d-sub, és egy DVI-D.

Nem okoz meghibásodást, ha kivezetem egyidejűleg a kijelzést mind a kettőn, két különböző monitorra? Az egyiket a DVI-on, a másikat a d-sub-on. Működni fog?

Egyenként működik, azt már teszteltem.


2.

Egy (asztali) PC melyik videokártyát választja kijelzésre, ha van egy integrált vidi kártya, megy egy csatolt is? Vagy egyszerre mindkettő aktivizálható? Utóbbihoz lásd a harmadik kérdésem:


3.

Nem okozna meghibásodást és működne is mindegyik kijelzés egyidejűleg, ha az egyik monitorra az egyik videokártyáról vezetném ki a jelet, a másik monitorra meg a másik vidi kártyáról?


Esetleg szoftveresen ki-bekapcsolhatóak a video kártyáim, akárcsak a két hangkártyám?



2017. szept. 18. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

1,2 egyszerre csak 1 kimenet müködik !

kártya van benne nvidia vagy amd akkor azt használja, ilyenkor az integráltat nem !

2017. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gond nelkul hasznalhatsz tobb kimenetet egy forrasbol, tehat vga osszes kimenetet. Nagyon nagy driver buli osszehozni, hogy emellett az alaplapi is mukodjon, azt nem erdemes eroltetni.
2017. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, előző, tehát az alaplapi integrált csak akkor működik, ha kivenném a csatolt vidi kártyát?
2017. szept. 18. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Normál esetben igen, de ebbe alaplap és driverek is beleszólhatnak. Tehát van megoldás, de nem univerzális, lap és vga típusfüggő egyedi driverek vannak ilyen célra linuxon. Többet sajnos nem tudok segíteni, én pár óra után feladtam anno a próbálkozást.
2017. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi válaszaidat. Egyébként azóta teszteltem, sajnos a régi PC-m (és linuxom) egyszerre csak az az egyik videokimenetet képes működtetni, de lehet, hogy ha a jobbikat is csupán 1024*768-ról működtetném, akkor esetleg menni fog egyszerre a két monitor, ez utóbbit még nem teszteltem.

(A nagyon régi LCD monitor max 1024*768-at bír.)

2017. szept. 19. 15:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és ahhoz kikapcs, csatik átdugásra, plusz restart kellene, talán majd holnap... A linux már automatán visszaállt 1024*768-ra, a régi monitor miatt.
2017. szept. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!