Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alkatrészt cseréljek a...

Milyen alkatrészt cseréljek a számítógépemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy PC-m, amit használtan vettem, és néha akad/lefagy/nagyon sokáig tölt pl: internetezésnél, akár játék közben. A gép nem poros nagyon, bár a háza eléggé engedi be a port.

Konfig:

Alaplap: Asrock 970 Extreme 3

RAM: Kingston 2x8 GB DDR3 1866 MHz Hyper X Fury Black

VGA: GIGABYTE GTX 1060 3G DDR5

CPU: AMD FX 8300

CPU hűtő: Deepcool Gammaxx 300

Táp: Chieftec iArena 600W

HDD: TOSHIBA 1TB 32MB SATA3

Ház: Zalman Z11 Plus.


Lehet a procit kéne cseréljem, vagy esetleg SSD-t kellene bele tegyek? Nem tudom ismeritek-e a SeeMTA-t, de nagyon laggol. Olyat szeretnék ebből kihozni hogy ne akadjon, vigye nagyjából a PUBG-t, és a SeeMTA-t. GTA 5-t tökéletesen viszi.

Proci cserénél I7-6700K-ra gondoltam, egy Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4 alap lapot néztem ki alá, és esetleg egy be quiet! Dark Rock 3 hűtőt a tuning mellé. Ha esetleg nem vinnék el a régi alap lapot, hűtőt és procit csak picit olcsóbb procit tudnék venni. Segítségeteket kérem!



2017. szept. 24. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Borzalmas. AMD FX 8300 jesszusom. Ki az ablakon vele. Most a ryzenek jobbak...de ezt te is tudod. Vagy megvarod a coffe lake procikat. Amugy + egy ssd es jo lesz.
2017. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Annyit hozza fuznek a nagypofaju #1 amit irt, hogy az SSD az csak operacios rendszernek jo. Min egy 250GB SSD. Es nem kell lenezni, hogy milyen procija van. Sza* de ez van. ...Jah, hogy en voltam #1. :D
2017. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És fent említett I7-6700K, a fenti lappal és hűtővel? Vagy mi okozhatja a lassulást/fagyást? Melyiket érdemesebb, CPU vagy SSD? Nekem sem tetszik a CPU, elhiheted, de most lett keretem váltani valamit.
2017. szept. 24. 22:41
 4/17 anonim ***** válasza:
En komplett ujra raknam a rendszert. Ha ujbol fagyast tapasztalsz akkor a geppel lesz a gond. Esetleg bios frissites volt ? Probaltad mas hattertarral ? Ellenorizd le a HDD elettartalmat. Viszont egy tipp anno nekem is volt hasonlo problemam. A tappal volt a gond.
2017. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Persze...azzal a procival jobban jarnal ;) Vagy ha nem surgos a dolog akkor mondom...vard meg a coffe lake procikat. Most az i5 6/6 lesznek. 6mag 6 szal. Vagy ha ragaszkodsz az amdhez akkor AMD Ryzen 1600 ;).
2017. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szívesen újra raknám a rendszert, csak rengeteg játék van rajta, lásd GTA 5, PUBG, TF2, CSGO, rengeteg kép és videó, amúgy az is lehet a baj, hogy október 7.-én lejár a win10em, mert alapállapotba raktam 2x kb, lehet előtte aktivált volt legálisan, minden doboza meg van, csak tőlem kb 10 km-re, egy garázsban. Lehet, hogy valamelyik alkatrészhez kaptam win10 aktiválási kódot? Pl alaplap, vagy ha megveszem a Z170 chipsetes lapot, kapok hozzá aktiváló kódot? Amúgy Ryzen is szóba jöhet, de milyet nézzek?
2017. szept. 24. 22:56
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves #4-es válaszoló! Nem értek annyira ezekhez, más háttértárral nem próbáltam, BIOS frissítést megcsinálnám, ha tudnám hogyan kell. A táppal mi lehet a baj?
2017. szept. 24. 22:58
 8/17 anonim ***** válasza:

Nha figyelj nallam igy nez ki a dolog:


Proci: AMD Ryzen 5 1600X, 3600 MHz

Huto:Corsair H60

Alaplap: Asus CROSSHAIR VI HERO

Ram: DDR4 16GB 3000Mhz

Vkartya: GTX 750TI :(


Nagyjabol igy nez ki. Az alaplap nagyon olcso volt akkor :D


En azt mondom, hogy jatekra egy sima 1600-as is eleg. Sot neked a jatekok jobban mennek mivel jobb kartyad van ;).

2017. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az osszes hsz #1 tol van.
2017. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Neked windowst kell újratelepíteni, ha hardver okozná a fagyást, akkor vagy állandóan csinálná, vagy az erőforrás igény növekedésével (pl játék alatt) jelentkezne a probléma. De így, hogy néha-néha akár netezés közben jön elő ez szoftveres gond lesz.

Egyébként játékra videókártáyra fejlessz, ha már valamit akarsz venni, illetve semmikép ne vegyél olyan procit, mihez nem tudod a ramjaid használni, mert annak most aranyban mérik az árárt. Egy régebbi szériás proci 10-20%-al gyengébb csak, kb ha csak nem akarsz 4k/VR-ban játszani (márpedig ezzek a videókártáyval nem fogsz;), akkor semmi értelme venni.

2017. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!