Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik ér többet úgy általános...

Melyik ér többet úgy általánosságban?

Figyelt kérdés

Alaplap:ASUS,MSI,GIGABYTE,EVGA vagy ASRock?

Processzor:Intel vagy AMD?

Videokártya:ASUS,MSI,GIGABYTE vagy SAPPHIRE?

Videokártya memória:Nvidia vagy AMD?

Tápegység:be quiet vagy EVGA?

RAM:Kingaston,Corsair,G:SKILL vagy Crucial?



2017. okt. 1. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Asrock márkát én személyszerint nem javaslom, rossz tapasztalatom van vele. EVGA-t nem ismerem.

MSI-ről jót mondanak, ASUS és Gigabyte szerintem a nyerő, legalább is nálam.

Számomra egyértelmű h CPU-ból INTEL ez nem kérdés. Technikailag fejlettebb és persze drágább... de a jót meg kell fizetni.

Videokártyában már nem egyértelmű ennyire egyértelmű a helyzet, ott már szinte mindegy, inkább a támogatottságon van a hangysúly (driver, kompatibilitás)

Tápegységnek javaslom: FSP, Coolermaster - ezekről jók a tapasztalataim.

Ramnál hát.... szinte mindegy ha 5-10 év garanciát vállalnak.

De leegyszerűsítve mindegyik annyit ér amennyi a jelenlegi piacon forgó értéke.

Fentebb viszont a gyakorlati tapasztalataimat mondtam el.

2017. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 meszike91 ***** válasza:
Ez így értelmetlen kérdés. Minden márkából vannak jobb és rosszabb termékek.
2017. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pedig az Asrock alaplapokat preferálom.

CPU-ban és VGA-ban is inkább az AMD-t, attól függetlenül azt veszem és ajánlom ami a kategóriáján belül a legjobb.

Gyártóban Sapphire vagy MSI.

Tápegységet márka alapján nem szabad venni, szóval ez kilöve.

RAM-ban nekem lényegtelen a Brand.

2017. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Memória (RAM) terén igazából mindegy, az a lényeg, hogy a "noname" olcsó sz*rokat kerüld el, én sokat szívtam egyszer egy ilyennel.


Videokártya terén az ASUS termékei borzasztóan túlárazottak, a legolcsóbb általában a Gigabyte, de szerintem itt teljesen lényegtelen a gyártó, a hűtési rendszerekben van kis eltérés, illetve a formátumban (low profile, stb). Személy szerint én a Sapphire megoldásait kedvelem a legjobban, de jelenleg MSI kártyám van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

AMD/nVidia "párharc" terén pedig inkább az AMD-re szavazok, mivel rendszerint olcsóbb és nyers erőben általában jobb, mint az nVidia. Itt is az a helyzet, hogy az nVidia kártyák rendszerint túlárazottak, és mindössze azért mert a gyártó a piaci előnyénél fogva megteheti.


Tápegységnél nem a márka a döntő, mindegyik (jó) gyártónak vannak nagyon jó és kevésbé jól sikerült szériái. FSP, Chieftec, CoolerMaster jó áron kínál nagyon jó táokat, kicsit drágábban, de minőségibb tápot kapsz a beQuiet!, Corsair gyártóktól, ha igazán jót akarsz akkor nagyjából a Seasonic tápjai illetve az előző gyártók csúcs modelljei jöhetnek szóba.


Processzor terén ismét csak azt tudom mondani, hogy az Intel termékei nagyon túlárazottak, de nyilván fejlettebbek(?) is, legalábbis eddig ez volt jellemző. Manapság nagyon nehéz eldönteni, mert mindegyik gyártó nagyon jó megoldásokat kínál. Talán a Ryzen bevezetése óta az AMD jobb, az Intel KabyLake szériája finoman szólva sem hozott túl sok jót (kivéve a Pentium G4560-at, ami egy abszolút "best buy" proci volt a maga kategóriájában).


Alaplap esetében is az árat érdemes nézni, igazán nagy különbségek nincsenek. Itt is talán az ASUS termékei vannak kissé túlárazva. AsRock-kal semmi probléma sincs, nekem nagyon sokáig voltak AsRock alaplapjaim, és meg voltam velük mindig elégedve.

2017. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!